Nowy trener Zagłębia Sosnowiec Krzysztof Dębek dobrał współpracowników. Do sztabu dołączyli Łukasz Matusiak i Tomasz Grudziński.

Od poniedziałku sztab trenerski Zagłębia pracuje w nowym składzie. Oprócz prezentowanego już wcześniej Krzysztofa Dębka i współpracującego z nim Łukasza Matusiaka dołączył Tomasz Grudziński.

Tomasz Grudziński jest absolwentem warszawskiej AWF. Jak dotąd związany był z Legią Warszawa. Prowadził zespół U-14. Następnie, już w Akademii Legii, był asystentem trenerów U-14, U-15 i U-17. Później pracował jako trener przygotowania motorycznego w rezerwach stołecznego klubu.

Grudziński współpracował m.in. z Dariuszem Banasikiem, Jackiem Magierą i Krzysztofem Dębkiem. Z obecnym trenerem Zagłębia współpracował najdłużej, bo 3 lata. To z nim mógł wspólnie cieszyć się z mistrzostwa Polski zespołu U-19. Ostatnie 2 lata to praca w Akademii Legii z zespołem U-17 (mistrzostwo Polski) i U-18.

– W sztabie Zagłębia będę mocno współpracował z trenerem Arturem Gołasiem, który jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny. Moja praktyka w połączeniu z jego teorią powinny przynieść super efekty. Do tego dochodzi wspomaganie trenera Krzysztofa Dębka w sprawach czysto piłkarskich, jako jego asystenta. Oczywiście dojdą też inne obowiązki zlecane przez pierwszego trenera – wylicza swoje zadania Tomasz Grudziński.

Łukasz Matusiak - fot. Maciej Wasik/Zagłębie Sosnowiec
Łukasz Matusiak – fot. Maciej Wasik/Zagłębie Sosnowiec

Z kolei Łukasz Matusiak jest doskonale znany na Stadionie Ludowym, ale jako piłkarz. Grał m.in. w Turze Turek, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Tychy. Ostatnio był zawodnikiem Polonii Bytom. Prowadził też tam zajęcia w Akademii Przedszkolaka.

– Bardzo dobrze się czuję w Zagłębiu, można powiedzieć, że jak w domu. W sztabie będę odpowiedzialny za indywidualizację zajęć czy to w pierwszej drużynie, czy w Akademii Zagłębia – mówi Łukasz Matusiak, który w roli zawodnika spędził w Sosnowcu blisko 6 lat.

Nowy sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki
Nowy sztab szkoleniowy Zagłębia Sosnowiec – fot. Marek Rybicki

Skład sztabu trenerskiego Zagłębia Sosnowiec:

Trener: Krzysztof Dębek
Asystenci: Tomasz Grudziński i Łukasz Matusiak
Trener bramkarzy: Sławomir Rydel
Trener przygotowania motorycznego: Artur Gołaś
Trener mentalny: Rafał Kubów
Analityk: Fabio Ribeiro
Lekarze: dr Marcin Dębski i dr Rafał Orlicki
Fizjoterapeuta: Krzysztof Wdowik
Masażysta: Grzegorz Buczek
Kierownik drużyny: Marcel Płachta
Kierownik techniczny: Mirosław Janosz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Krzysztof Dębek nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec wróciło do treningów. Krzysztof Dębek pracuje z zespołem

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Orientuje się ktoś co teraz robi dobry kiedyś bramkarz,a potem już coraz gorszy członek sztabu szkoleniowego,bardziej znany pod”ksywą”Robert You Tube?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here