Oszuści mają nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy, tym razem oferując nieuczciwe pośrednictwo. Policja apeluje o ostrożność.

Na policjanta czy na wnuczka – te metody oszustów są już znane przez większość Polaków, dzięki czemu potrafią się przed nimi bronić. Oszuści jednak znaleźli kolejny sposób, aby wykorzystać i okraść ludzi.

– Ostatnimi czasy na terenie aglomeracji obserwujemy pojawienie się kolejnej metody przestępczej działalności. Jest nią próba, bądź dokonywanie oszustw metodą na tzw. dotację – informuje asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jak informuje policja, po osiedlach krążą osoby, które informują mieszkańców, że jest możliwość otrzymania wysokiej dotacji na termomodermizację – wymianę pieca bądź docieplenie budynku. Osoby te oferują swoje usługi w pośrednictwie uzyskania takiej dotacji, pobierając za to opłatę. Te osoby jednak nie są pośrednikami żadnej instytucji tylko oszustami, którzy w ten sposób wykorzystują najczęściej osoby starsze i ubogie, nie posiadające wystarczającej wiedzy by zweryfikować podawane przez nich informacje.

Pojedyncze przypadki pokazują, że czasami osoby te pod pozorem oferowania różnych towarów i usług, wchodzą do mieszkania, dokonują kradzieży, uprzednio odwracając uwagę pokrzywdzonych.

– Apelujemy o ostrożność i rozważne korzystanie z wszelkiego tego rodzaju ofert. Pamiętajmy, że instytucje udzielające różnego rodzaju dotacji zabezpieczają również zaplecze doradcze i pomoc w ich uzyskaniu. Jeśli chcemy skorzystać z tego rodzaju pomocy, o wszelkie informacje zwróćmy się bezpośrednio do instytucji, która ją oferuje. Ostrożnie podejmujmy również decyzję kogo wpuszczamy za próg naszego mieszkania – apeluje policja.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here