Jacek Gaim, który od lipca jest prezesem Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma wyższą pensję od swojego poprzednika. – Wzrost pensji wynika z okresu przejścia z fazy przygotowań inwestycji do fazy realizacji – wyjaśniają urzędnicy.

Pod koniec lipca pisaliśmy o zmianie na stanowisku prezesa spółki odpowiedzialnej za budowę stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Mariusza Kmerę zastąpił Jacek Gaim, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu.

Jacek Gaim związany jest z sosnowiecką Platformą Obywatelską. W wyborach samorządowych w 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego. Po wyborach objął stanowisko prezesa MPGO w Sosnowcu. Wcześniej pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. Był także dyrektorem ds. marketingu i PR oraz rzecznikiem prasowym w Czarnych Sosnowiec, a także prezesem Śląska Świętochłowice.

Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci
Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

Jak się okazuje, nowy prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie zarabiał więcej od swojego poprzednika. Mariusz Kmera za szefowanie spółką otrzymywał 6,5 tys. zł brutto miesięcznie, z kolei Jacek Gaim zarabia teraz 13 tys. zł brutto.

Zapytaliśmy więc sosnowiecki magistrat o przyczynę wzrostu wynagrodzenia. Jak nam przekazał Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu, główną przyczyną jest większy zakres obowiązków nowego prezesa.

– Wzrost pensji wynika z okresu przejścia z fazy przygotowań inwestycji do fazy realizacji inwestycji, czyli rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy. Zakres obowiązków, które stoją przed nowym prezesem znacząco się zwiększył, a to miało wpływ na uposażenie. Rada nadzorcza jednogłośnie zaakceptowała takie rozwiązanie – wyjaśnia Rafał Łysy.

Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci
Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

Zagłębiowski Park Sportowy to jedna z największych inwestycji w historii Sosnowca. W jego skład wejdzie stadion piłkarski na 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 15 tys., hala sportowa i lodowisko. Oba obiekty mają pomieścić do 3 tys. osób. – To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w regionie – mówił przed kilkoma miesiącami Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zagłębiowski Park Sportowy ma kosztować blisko 200 mln zł. Inwestycja ma zostać sfinansowana z kredytu zaciągniętego przez miasto lub z obligacji wyemitowanych przez spółkę ZPS.

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

  • Aktualnie ma mecze nie przychodzi nawet 5 tysięcy ludzi, a Ty byś chciał aby przychodziło 15 tysięcy. Młodzież siedzi przed komputerami, mecz ogląda na telewizorze, a nie chodzi na mecze.

 1. i oto chodzi: zgarnąć państwową kasę /naszą/ w spółeczkach, urzędasy przy przetargach, ponadto mieć wdzięczność durnowatych „wyborcuf”, którym bez wysiłku ciśnie się kit, że to „dla nich”!

  jebać wszystkich polityków: ten system to transfer kasy z dołu do góry, bez względu na partię, choć PO jest najbardziej sprawna w robieniu wody z mózgów ludożerce…

 2. 6,5 na stanowisku prezesa to śmiech na sali. 4 z hakiem na rękę na stanowisku prezesa? Bez jaj. Tyle to kierowniki mają dolnego szczebla.
  Żeby tylko szKODników nie było.
  Stadion nowy w ZD ma być. Koniec kropka.

  • Ok, tylko prezes, dyrektor czy kierownik odpowiada za firmę, za to jak ona działa. Tutaj nie ma jeszcze żadnej firmy, nic nie jest robione to czemu ma tyle zarabiać? Przecież sam prezes tego nie projektuje.
   Jak wbiją pierwszą łopatę to wtedy może nadzorować i brać za to pieniądze, ale teraz to powinien mieć góra 5 tysięcy brutto. Za picie kawy i siedzenie przy biurku więcej się nie należy.

 3. Ludzie, którzy nie potrafią dopilnować rzetelności i terminów remontu kawałka ulicy będą teraz nadzorowali inwestycję wartą 200mln?? Ależ to będzie farsa i złodziejstwo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here