W ręce policjantów z ruchu drogowego z terenu Zagłębia Dąbrowskiego trafiły nowoczesne mierniki prędkości TruCam. Radar ten, prócz pomiaru prędkości, daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu.

Zagłębiowscy policjanci otrzymali najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości TruCam. Największą zaletą nowych mierników jest fakt, że całość czynności pomiaru rejestrowana jest na video, co eliminuje ewentualne wątpliwości co do prawidłowości jego przeprowadzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy kierowca będzie mógł zobaczyć wynik prędkości wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami pojazdu.

Ponadto, urządzenie charakteryzuje się dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. Jego zasięg to nawet 1200 m od radiowozu.

– Pomiar jest bardzo precyzyjny, bo w tym modelu doprecyzowano parametry wiązki lasera. Jego szerokość ustawia policjant w zależności od warunków – podkreślają przedstawiciele śląskiej policji.

TruCAM LTI 20/20 to amerykańskie urządzenie do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją obrazu. Posiada możliwość zapamiętania nawet 3 tys. plików. Dodatkowo dzięki korzystaniu z GPS urządzenie zapisuje swoją lokalizację przy każdym użyciu na drodze.

Mierniki prędkości TruCam - fot. KMP Jaworzno
Mierniki prędkości TruCam – fot. KMP Jaworzno

Mierniki prędkości TruCam trafiły do wszystkich komend w województwie śląskim, w tym do Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Jaworzna.

Akcja „Prędkość”

Nowoczesne radary prędkości trafiły do śląskiej policji na dzień przed ogólnopolską akcją „Prędkość”, która odbywa się 5 stycznia. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.

Policyjne działania prowadzone będą na terenie naszego regionu od wczesnych godzin rannych do wieczora. Policja ostrzega, że w swoich działaniach nie będzie pobłażliwa.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

    • Jeżdżę od lat zgodnie z przepisami i jeszcze jakoś nigdy nie dostałem mandatu. Jak widzę szaleńców na drogach to uważam ze kary powinny być większe. Jak ktoś nie potrafi dostosować sie do obowiązującej predkosci, niech korzysta komunikacji miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here