Sosnowieckie Energetyczne Centrum Kultury im. Jana Kiepury przy ul. Będzińskiej 65 może pochwalić się nowoczesną windą dla niepełnosprawnych.

Brak windy dla osób starszych i niepełnosprawnych to duży problem, zwłaszcza w takich miejscach, jak sosnowiecki Klub Kiepury. – Często brak windy ogranicza nam dostęp do kultury, a w Energetycznym Centrum Kultury naprawdę wiele się dzieje – przyznaje pan Mirosław, który od ponad dziesięciu lat porusza się na wózku inwalidzkim.

Teraz takie osoby, jak pan Mirosław, nie muszą się już o to martwić. Sosnowiecka placówka może się pochwalić nowoczesną windą, która w znaczący sposób ułatwi im obcowanie z kulturą.

Wszystko dzięki dofinansowaniu zadań w ramach programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Sosnowiec. – To właśnie dzięki wspomnianemu dofinansowaniu możliwe było zrealizowanie zadania „Kiepura bez barier” związanego z dostosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób starszych, aby umożliwić im dostęp do oferty kulturalno-edukacyjnej naszego klubu – mówią przedstawiciele Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu.

– Zadanie wpisało się w program rewitalizacji miasta Sosnowca, poprzez działania o charakterze kulturalnym, a także stworzyło pośród mieszkańców regionu poczucie, iż każda grupa społeczna ma możliwość korzystania z naszej instytucji w równy sposób – podkreśla Michał Góral, dyrektor Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Czy nie jest przerostem (marnotrawstwem) wynajmowanie pomieszczeń w bloku (oryginalna siedziba), mając wielki poszkolny budynek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here