36 nowych wiat przystankowych i ponad 50 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej pojawi się wkrótce na przystankach na terenie Sosnowca.

Miasto podpisało umowę na ustawienie nowych wiat przystankowych w mieście. W ramach umowy, do wiosny, ustawionych zostanie 36 nowych wiat przystankowych. Wykonawca, w ramach zadania, postawi w pełni przeszklone trzy i czteroczłonowe wiaty o aluminiowej konstrukcji, zaopatrzone w ławki dla pasażerów, gabloty na rozkłady jazdy komunikacji miejskiej oraz gabloty reklamowe. Wiaty ustawione zostaną w miejsce starych wysłużonych lub tam, gdzie zostały one usunięte wcześniej.

Nowe wiaty staną na przystankach: Klimontów Ogródki Działkowe, Środula Prusa, Zagórze Expo Silesia, Zagórze Zajezdnia, Milowice Hala Sportowa, Zagórze Droga do Klimontowa, Zagórze Dmowskiego, Zagórze Mec, Zagórze Mec Osiedle, Zagórze Expo Silesia, Zagórze Centrum, Klimontów Fińskie Domki, Zagórze Gwiezdna, Zagórze Aleja Paderewskiego, Zagórze Pekin, Zagórze Osiedle, Sielec Wawel Kościół, Niwka Baza, Pogoń Grota-Roweckiego oraz Milowice Park Logistyczny. Na części przystanków wymienione zostaną wiaty na obu peronach.

Ponadto, na terenie miasta zostaną zainstalowane nowe tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, które służą do wyświetlania informacji o rzeczywistych i planowanych czasach odjazdów pojazdów oraz komunikatów na podstawie danych uzyskiwanych z systemu. Pasażerom zapewniają on dostęp do bieżącej informacji o odjazdach.

W przeciągu najbliższych miesięcy tablice staną na następujących przystankach: Dańdówka Skrzyżowanie, Kazimierz Górniczy Poczta, Modrzejów Rynek, Niwka Fabryka, Osiedle Naftowa, Pogoń Grota-Roweckiego, Pogoń Kościół, Pogoń Orla, Rudna Gospodarcza I, Rudna Prema-Milmet, Sielec Osiedle Zamkowa, Sielec Wawel Kościół, Sosnowiec Egzotarium, Sosnowiec Estakada, Sosnowiec Osiedle Piastów, Sosnowiec Rondo Ludwik, Sosnowiec Szpital Wojewódzki, Zagórze Aleja Paderewskiego, Zagórze Droga do Klimontowa, Zagórze Gwiezdna, Zagórze Mec oraz Zagórze Pekin.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Tablica świetlna na Osiedlu Naftowa? Jak tam tylko jeden autobus jeździ. Jest masa lepszych miejscówek np. Pogoń Akademiki.

    Co się zaś tyczy nowych wiat. Super, że będą, niech mi tylko ktoś wyjaśni co za półinteligent zdecydował o rozebraniu jeszcze całkiem dobrych wiat na przystanku Środula Prusa już ze dwa miesiące temu? Nie można było ich zostawić do czasu postawienia nowych, tylko trzeba było od razu rozebrać i ludzie przez dwa miesiące nie mieli się gdzie schronić przed deszczem w oczekiwaniu na autobus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here