Trwa przebudowa skrzyżowania na Syberce w Będzinie. Nowe rondo ma usprawnić komunikację i poprawić poziom bezpieczeństwa.

W pierwszej połowie lipca rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Do końca września ma tu powstać rondo, które ma nie tylko usprawnić komunikację, ale i poprawić poziom bezpieczeństwa.

– To czterowlotowe skrzyżowanie cechuje się dużym natężeniem ruchu i w celu poprawy bezpieczeństwa, przy równoczesnym zapewnieniu optymalnych warunków przejezdności, wymaga przebudowy na skrzyżowanie typu rondo. Jezdnia ronda będzie szeroka na 6 metrów, a pierścień będzie miał szerokość 1,5 m. Jezdnie wlotowe i wylotowe będą miały szerokość 4 m. Uzupełnieniem układu komunikacyjnego są chodniki dla pieszych o szerokości 3,5 m, które w razie potrzeby mogą zostać przekształcone w ciągi pieszo-rowerowe – informują przedstawiciele starostwa powiatowego w Będzinie.

Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Starostwo Powiatowe Będzin
Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Starostwo Powiatowe Będzin

Koszt inwestycji to blisko 898 tys. złotych, z czego 455 tys. zł przekaże miasto Będzin. Prace prowadzone będą do końca września 2018 r. Przebudową zajmuje się konsorcjum firm JKM z Mikołowa i Drocad z Tychów. – Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość – apeluje Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Łukasz Komoniewski/Facebook
Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Łukasz Komoniewski/Facebook

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here