Na drogach i ulicach powiatu będzińskiego pojawią się nowe radiowozy, które będą patrolować ulice Będzina i Czeladzi. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu samorządu.

Nowe samochody będą wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów z komendy powiatowej oraz czeladzkiego komisariatu. Volkswagen T6, który zasilił tabor samochodowy będzińskiego garnizonu jeszcze niedawno pełnił służbę przy zabezpieczeniu szczytu klimatycznego COP 24 w Katowicach. Nowoczesny furgon będzie teraz pełnił służbę patrolową na terenie Będzina.

Nowe radiowozy - fot. KPP w Będzinie
Nowe radiowozy – fot. KPP w Będzinie

Do Czeladzi trafi natomiast oznakowany radiowóz Hyundai i20, którego zakup w dużej mierze sfinansował Urząd Miasta w Czeladzi.

– Wspieramy jak możemy naszą policję, by jak najlepiej mogła strzec bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzrośnie mobilność, a co za tym idzie szybkość reakcji naszych policjantów, na niebezpieczne zdarzenia – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Trzeci z samochodów, nieoznakowany radiowóz opel mokka, z napędem na cztery koła będzie służył pracującym w Wydziale Kryminalnym Technikom Kryminalistyki i zastąpi bardzo wysłużonego citroen c4. Udział w zakupie radiowozu mieli prezydent Będzina, starosta będziński, burmistrz Siewierza oraz wójt Psar.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here