Na pieszych i rowerzystów czekają zmiany na przejściu w okolicach dawnej Galerii Extravagance w Sosnowcu. Mieszkańcy od dawna się na nie skarżyli.

Zakończyły się prace przy przejściu dla pieszych w okolicach dawnej Galerii Extravagance. Ze zmian skorzystają wszyscy – piesi, rowerzyści oraz kierowcy.

Mieszkańcy miasta od dawna skarżyli się na przejście w centrum miasta, prowadzące do parku Sieleckiego. Główną jego wadą było jego umiejscowienie. Przejście znajdowało się tuż za zakrętem, co stanowiło wiele niebezpiecznych sytuacji.

Sytuacja pogorszyła się, gdy w tym miejscu zmieniła się organizacja ruchu, a wraz z nią zlikwidowano sygnalizację świetlną. Zarówno piesi, jak i kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność. – Przypomnijmy, że w tym miejscu nie ma sygnalizacji świetlnej, a w okolicy tzw. ślimaka wprowadziliśmy ruch okrężny. Do tej pory samochody skręcające z ul. 3-go Maja jadące w stronę Wawelu od razu wjeżdżały na przejście dla pieszych – tłumaczy Robert Dworak, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Proste rozwiązanie pomogło rozwiązać problem. Wystarczyło przesunąć przejście o kilka metrów. – Prace wykonuje firma Eurovia, która połączy ścieżkę rowerową biegnącą od Parku Sieleckiego ze ścieżką wzdłuż ulicy Mościckiego. Jednocześnie przesunięte zostanie przejście dla pieszych. To z kolei ułatwi sprawę zarówno kierującym, jak i przechodniom – mówi Dworak. – Obecne rozwiązanie powinno być bezpieczniejsze – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. tera OK :]
    nawet 2metrowy kurczak odleciał spod 7gwiazdkowej restauracji :DD
    a te schody świecące…
    zamiast podświetlić rzeźbę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here