Na osiedlu Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej ma powstać ponad 500 miejsc parkingowych, posadzonych zostanie także ponad 100 nowych drzew, kilka tysięcy krzewów. Kiedy zakończą się prace?

Na osiedlu Sikorskiego powstaje nowy układ komunikacyjny, nowe chodniki i miejsca parkingowe. Dodatkowo, wymienione zostanie też oświetlenie oraz stara i częściowo niewydolna kanalizacja. Poza tym powstaną dwa nowe place zabaw, boisko do streetballa, dwa miejsca do gry w bule oraz placyki ze stołami do gier. Na całym osiedlu pojawią się też nowe aranżacje zieleni.

– Prace budowlane prowadzone są w oparciu o projekt, który w 2015 roku poddany został konsultacjom z mieszkańcami osiedla, którym szczególnie zależało na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, ale z zachowaniem parkowego i rekreacyjnego charakteru niektórych przestrzeni- mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik UM w Dąbrowie Górniczej.

Podkreślali też, aby zachować jak największą ilość istniejących drzew i krzewów. Istotne dla mieszkańców było również zachowanie dotychczasowych oraz postawienie nowych ławek i stolików do gry w szachy, budowa nowego oświetlenia zwiększającego poczucie bezpieczeństwa po zmroku, a także przeniesienie w nowe miejsce placu zabaw, dzięki czemu polepszy się dostęp do niego, a dojście nie będzie krzyżowało się z istniejącymi drogami – dodaje rzecznik.

Prace powinny zakończyć się w maju przyszłego roku, tak przynajmniej zapowiada dąbrowski magistrat. Wartość całej inwestycji to prawie 13 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Prezydent Podraza myśli o mieszkańcach w przeciwieństwie do Chęciny (żargon środowiska z którym sympatyzuje)który chce zadowolić tylko kiboli i wybudować im stadion. Czy ma ktoś może inne zdanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here