Zakończyły się prace związane z modernizacją miejskiego monitoringu w Sosnowcu, w ramach której wymieniono oraz dodano kamery w ścisłym centrum. Samorząd na ten cel przeznaczył 540 tys. złotych.

Dobry i skuteczny monitoring wymaga stałej konserwacji, aby jeszcze lepiej wykorzystywać uchwycone okiem kamery zdarzenie. Dlatego w ramach modernizacji obecnego systemu zostały wymienione kamery w ścisłym centrum Sosnowca, dodano także nowe.

Warta 540 tys. modernizacja objęła wymianę kamer przy ul. Modrzejowskiej 1a (Centrum Monitoringu – na tarasie budynku), na pasażu handlowo-usługowym przy ul. Warszawskiej 3 (wysięgnik w rejonie schodów, przy wejściu od ulicy Warszawskiej oraz na wysokości dworca PKP), ul. Kilińskiego 32 (na słupie), ul. Zwycięstwa 12 (słup w rejonie budynku), ul. Zwycięstwa 1 (elewacja budynku), ul. Małachowskiego 10 (elewacja budynku), budynku Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu (ul. Piłsudskiego 2), ul. Kilińskiego 39 (słup w rejonie Cerkwi), ul. Małachowskiego 20 (Elewacja budynku) oraz na skrzyżowaniu ulic Modrzejowskiej i Targowej.

Dodatkowo miasto zamówiło trzy mobilne kamery, które w razie potrzeby można przenosić. Obecnie, dwie z nich działają przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z aleją Mireckiego (okolice przejścia podziemnego) oraz na placu Ćwierka. – Mobilne kamery można, na przykład, wykorzystać przy monitoringu miejskich imprez, koncertów, jak również przy tropieniu osób, które zaśmiecają nasze miasto wywożąc odpady budowlane na tereny zielone – tłumaczą przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Warto podkreślić, iż nowe kamery wyposażone są w głośniki. Tak jest w przypadku sprzętu znajdującego się w pasażu prowadzącym z Placu Stulecia do ulicy Kilińskiego oraz przy samej ul. Kilińskiego.

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. W przejściach remontowanych by się zdały – bo luje zaszczają a zadaszenie uniemożliwia spłukiwanie deszczem 🙄

  PS
  Kiedy chlewiki znikną z krajobrazu – Towarowa/Dęblińska/Mierosławskiego? I druga miejscówka Szklarniana\Targowa\Głowackiego?

  PS2
  Targowa 17 – ten mały wiejski domek kopci bardzo z kominów

  • Dzień dobry. Zbieramy materiały w tej sprawie, wkrótce artykuł pojawi się na naszej stronie. Pozdrawiamy, Redakcja TZ.

   • Czekam z niecierpliwością. GW pisała, TVP3 zrobiła materiał a lokalna gazeta z redakcją w Sosnowcu nadal zbiera materiały. Trochę obciach.

 2. Tylko kto ten monitoring obsługuje i czy mają wsparcie, bo bez tego to zwykłe marnotrawienie publicznych pieniędzy. Czy jest nakładka elektroniczna?

 3. Przydałoby się jeszcze zmodernizować schody prowadzące z przejścia pod dworcem na ul Kilińskiego – zawsze jest konkurencja o wąski pas dla inwalidów którzy gdyby byli w stanie wyjechać na samą górę wózkiem chyba nie byliby nazywani inwalidami – a więc schody są uciążliwością dla wszystkich – tego kto je zaprojektował puściłbym na całodzienny marsz tam i z powrotem za karę

 4. nie widze roznicy po montarzu kamer, tyle samo menelstwa tylko teraz moze wiecej kradziezy i bijatyk jest po bramach

  wystarczyl by projekt 0 tolerancji w centrum miasta czyli 2-4 patrole policji non stop przez caly week w centrum miasta i nie trzeba by kamer

  • Tylko że w Sosnowcu to ani Policji ani Straży Miejskiej nie widać. Straż jest widoczna natomiast w pogoni za mandatami od kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here