We wtorek, 12 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach nastąpiło przekazanie nowych samochodów dla śląskiej policji. Nowe pojazdy trafią m.in. do Sosnowca.

Policja otrzymała łącznie 43 nowoczesne pojazdy hybrydowe. Mają one służyć poprawie bezpieczeństwa w regionie, ale i mają zwiększyć komfort pracy policji.

– Te pojazdy, będą służyły nam wszystkim i poprawią bezpieczeństwo w regionie. Samorząd wojewódzki dostrzega potrzeby w tym zakresie i coś, co zrodziło się z impulsu, powoli staje się trwałą współpracą. Nie bez znaczenia jest również to, że to hybrydy. Śląskie jest liderem w walce ze smogiem i w ten sposób udowadniamy, że potrafimy działać skutecznie w tym zakresie – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Łączny koszt zakupu pojazdów to 3,9 mln zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazano na ten cel niespełna 1,2 mln zł, pozostałe środki to środki pochodzące z samorządów lokalnych i środków budżetowych. W ubiegłym roku na podobnych zasadach dofinansowano zakup 34 pojazdów.

Nowe auta śląskiej policji - fot. BP Tomasz Żak
Nowe auta śląskiej policji – fot. BP Tomasz Żak

Najwięcej samochodów – 7 sztuk trafi do KMP w Katowicach. Bielsko-Biała i Racibórz otrzymają po 4 szt., po trzy pojazdy trafią do Chorzowa, Częstochowy, Sosnowca i Zabrza. Po dwa pojazdy otrzymały komendy w Kłobucku, Pszczynie, Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Po jednym nowym radiowozie trafi też do Bierunia, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Lublińca, Mikołowa i Mysłowic.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Chęciński dokłada Policji a straż miejska która mu podlega jeździ starymi trupami, no może im samochody niepotrzebne bo kosielski każdego który mu podpadnie wysyła pieszo a nie podpada mu tylko kilka jego uszatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here