W Będzinie otwarto nową Stację Pogotowia Ratunkowego, która oferuje lepsza warunki oraz szybszy dojazd do pacjentów.

Stacja została przeniesiona z poprzedniej lokalizacji przy ulicy Sączewskiego i oprócz znakomitych warunków, jakie oferuje, jest także lepiej skomunikowana, przez co dojazd do pacjentów znacznie się skrócił. Obecnie, ratownicy mają swoją siedzibę przy ulicy Kościuszki 72.

– Nowa stacja, oprócz lepszych warunków pracy, pozwoli na lepsze poruszanie się karetek i uniknięcie chaosu komunikacyjnego w centrum miasta, zmniejszy uciążliwość dla mieszkańców i co najważniejsze, karetki szybciej dotrą do pacjentów. Dotąd pracowaliśmy w budynku, który nie przystawał do dwudziestego pierwszego wieku – podkreśla Marek Jeremicz, dyrektor rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Nowa stacja podzielona jest na trzy strefy: techniczno-garażową, biurowo-administracyjną oraz ekip ratunkowych. W tej ostatniej pracować będzie 10 osób. W garażu natomiast stacjonować będą trzy ambulanse zespołów wyjazdowych.

Wartość inwestycji to 1,8 mln zł, z czego 900 tys. to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W budynku zastosowano najnowocześniejsze technologie w zakresie rekuperacji ciepła, klimatyzacji i szybkiego wyciągu spalin z powierzchni garażowych. Powierzchnia użytkowa budynku to 413 m2.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here