Mieszkańcy Będzina i regionu, mogą już korzystać z kąpieli w Czarnej Przemszy i plaży, którą miasto planuje oficjalnie otworzyć w sobotę, 7 lipca.

Nowa strefa rekreacji obejmuj zarówno miejsca do odpoczynku, jak również aktywnego spędzania czasu np. podczas gry w piłkę plażową czy ćwiczenia na mini siłowni. Dla najmłodszych została przygotowana edukacyjna ścieżka dydaktyczna.

Wypoczywający nad Czarną Przemszą mogą skorzystać z leżaków, hamaków czy miejsc do grillowania, a także schłodzić się dzięki rozstawionym kurtynom wodnym, albo skorzystać z kąpieli w rzece. Funkcjonujące przez okres wakacji miejsca wyznaczone do kąpieli będą strzeżone przez ratowników wodnych.

Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook
Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook

Przypomnijmy, że według zapisów nowego prawa wodnego tam gdzie nie ma kąpielisk z prawdziwego zdarzenia kąpać się będzie można bezpiecznie tylko przez miesiąc w roku, a przecież wakacje trwają dłużej. Jak sobie poradzili z zaskakującym nowym prawem wodnym w Będzinie? Będą dwa „miejsca wykorzystywane do kąpieli”.

– Mieszkańcy naszego miasta i okolic, będą mieli do dyspozycji dwa kąpieliska w okresie wakacyjnym. Miejsca do kąpieli zostaną zlokalizowane w bliskiej odległości, około 20 metrów od siebie. W jednym z wakacyjnych miesięcy będzie można korzystać z jednego kąpieliska, oczywiście pod okiem ratowników wodnych. A w kolejnym miesiącu z drugiego takiego miejsca – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik UM w Będzinie.

Mieszkańcy już mogą korzystać z nowej plaży, jednak oficjalne otwarcie zaplanowano na 7 lipca. W tym dniu miasto zaplanowało szereg atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców Będzina, które rozpoczną się o godz. 15:00.

Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook
Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook

– Odbędą się pokazy i warsztaty tańca, animacje dla najmłodszych, będą także zajęcia zumby i fitnessu z instruktorami. Na rozległym terenie, jaki zajmuje ta nowa inwestycja miejska, będzie również możliwość skorzystania z punktu gastronomicznego – mówi Wesołowska-Bodzek.

Plaża miejska nad rzeką Czarną Przemszą w Będzinie powstała w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzek Przemszy i Brynicy”. Koszt inwestycji to 3 mln zł.

Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook
Nowa plaża w Będzinie – fot. Facebook

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

    • To ten syf co wypływa z Pogorii IV :]
      Tam od strony Wojkowic Kościelnych pełno kormeli i to od nich ten ‚syf’?

  1. a co na to sanepid w Będzinie? kontroluje stan jakości wody przy plaży? Kto będzie odpowiedzialnym za wysypki na skórze/alergie, bóle brzucha, epidemie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here