P.A. Nova otrzymała pozwolenie na budowę nowego pawilonu handlowego przy istniejącym już parku handlowym przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu.

Pod koniec kwietnia gliwicka spółka otrzymała pozwolenie na budowę pawilonu handlowego przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu. Prace budowlane rozpoczną się w trzecim kwartale 2018 roku.

Co powstanie w nowym pawilonie?

Powierzchnia handlowa nowego obiektu to ponad 1800 m kw. Swoje lokale otworzy tu trzech najemców. – Największy lokal zajmie marka, która pojawiła się w Polsce dopiero w zeszłym roku. Nowy sklep z szerokim asortymentem produktów codziennego użytku w przystępnych cenach doskonale uzupełni ofertę funkcjonujących już sklepów w kompleksie handlowym w Sosnowcu. Będzie to pierwszy sklep tej marki na Śląsku i Zagłębiu – podkreśla Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor marketingu i komunikacji grupy P.A. Nova.

Pozostałe lokale zajmie piekarnia, a także sklep z ofertą modową dla rodziny oraz produktami dla domu.

Nowe miejsca parkingowe

Jak podkreśla Agnieszka Jurkiewicz, wokół nowego pawilonu powstanie około 50 miejsc postojowych. Przebudowany zostanie również fragment ulicy Zaruskiego. Otwarcie obiektu planowane jest na grudzień 2018 roku.

– Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę obiektu – dodaje Agnieszka Jurkiewicz.

Park handlowy o powierzchni 2,7 tys. m kw. przy ul. 11 Listopada w Sosnowcu został otwarty w kwietniu 2017 roku. Działa tu sześć sklepów. Największym najemcą jest Media Expert.

Nowy park handlowy powstanie również w Jaworznie

Przypomnijmy, że P.A. Nova wybuduje również park handlowy w Jaworznie, o czym pisaliśmy już w połowie marca. Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie Galerii Galena w Jaworznie, którego firma jest właścicielem.

Powierzchnia najmu nowego parku handlowego wyniesie prawie 3500 metrów kwadratowych. Łącznie w budynku znajdą się trzy sklepy, z czego największym najemcą będzie Decathlon z lokalem o powierzchni 1770 m kw.

Nowy park handlowy w Jaworznie – fot. P.A. Nova

Generalnym wykonawcą pawilonu handlowego w Sosnowcu oraz parku handlowego w Jaworznie jest P.A. Nova. Firma od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów dla sieci handlowych.

Spółka jest właścicielem 10 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu handlowo-usługowego w Raciborzu oraz 5 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze i Chorzowie).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowe centrum handlowe [WIZUALIZACJE]

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. bardzo ciekawa opcja… dopiero co kupilem nowego samsuga w media expert, a juz zaraz bede grał na nim w assasina – raj 🙂

  2. własnie zastanawiam się co i gdzie i ME wchodzi w grę głównie dlatego że polski sklep, bo cenowo wypadają chyba podobnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here