1 listopada uruchomiona została na terenie Sosnowca nowa linia autobusowa nr 960. Przeznaczona jest dla osób, które pracują w zakładach zlokalizowanych na terenach inwestycyjnych miasta.

Nowa linia autobusowa kursuje w dni robocze, soboty, niedziele oraz święta i zapewnienia obsługę terenów inwestycyjnych w obszarze ulic: Inwestycyjna, Innowacyjna i Logistyczna. Przystanek początkowy wyznaczono przy urzędzie miasta – „Sosnowiec Urząd Miasta”, natomiast końcowy znajduje się w dzielnicy Bobrek – „Sosnowiec Bobrek Inwestycyjna Pętla II”.

Na trasie linii utworzone zostaną dwa nowe przystanki w rejonie firmy Amazon: „Bobrek Inwestycyjna Pętla I” oraz „Bobrek Inwestycyjna Pętla II”, a także dodatkowe stanowisko przystanku „Bobrek Logistyczna”, zlokalizowane przy ul. Innowacyjnej, w rejonie skrzyżowania z ul. Inwestycyjną.

PRZECZYTAJ: Amazon w Sosnowcu

Działania te mają zapewnić dojazd pracownikom do firm znajdujących się na tym obszarze, m.in.: do firmy Amazon. Dziennie wykonywanych będzie 16 par kursów, które będą kursowały od godziny 4:45 do godziny 0:38.

Na uwagę zasługuje fakt, że firma Amazon planuje zapewnić miejsca pracy dla kilku tysięcy osób. Obecnie wciąż trwa nabór na stanowiska z obszaru HR, księgowości czy inżynierii. Firma zapewnia swoim pracownikom bezpłatny transport autobusami.

Uruchomienie nowej linii autobusowej kosztowało miasto ok. 55 tys. złotych miesięcznie.

Czy w miastach Zagłębia Dąbrowskiego jest wystarczająca ilość ścieżek rowerowych?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

 1. Przytoczę swój pomysł z innego portalu. Proponuję puszczenie tej nowej linii przez Wawel, Klimontowską i strefę na Dańdówce (czyli trasą obecnych 220/18/960). Czas jazdy wydłuży się o kilka minut, ale dzięki temu:
  – nie będzie kolejnej linii osłabiającej tramwaje na Andersa
  – nie będzie pustego przelotu między dworcem a Ludwikiem
  – poprawi się komunikacja na Klimontowskiej i dojazd na strefę na Dańdówce.

  Gdyby ta nowa linia pojechała ze Stawowej, pod dworzec trasą 723 (przez Mireckiego), to powstałaby zupełnie nowa, ciekawa relacja łącząca Pogoń i Stary Sosnowiec z terenami przemysłowymi na Dańdówce i Bobrku, a Klimontowską i Dańdówkę/Bobrek z uczelniami i szkołami na Pogoni.
  Dodatkowo, powinien powstać nowy przystanek na ulicy Traugutta, gdzieś przy skrzyżowaniu z Wojska Polskiego. To ułatwiłoby dojazd do Cedlera i mleczarni.

 2. Jeszcze dojazd na te tereny trzeba poprawić, bo się nic nie zmieniło od momentu ruszenia strefy, a firm dosyć sporo przybyło. Ten planowany ślimak powinien być już dawno, wielka wtopa. Parking dla tirów się kłania, by nie jeździć po chodniku. Co z nieskończonym dojazdem na S1 obok bitronu i mAgnetti marelli?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here