Jeśli chcecie zwiedzić 60-letni pałac w całkowitych ciemnościach to Nocne Pałacowanie jest dla Was. 30 czerwca, wraz z wybiciem godz. 21:00, pierwsza grupa śmiałków, chętnych poznać tajemnice Pałacu Kultury Zagłębia, ruszy w trasę po jego najciemniejszych zakamarkach mając za oręż jedynie latarki czołowe.

Już w sobotę, 30 czerwca 10 600 m2 powierzchni dąbrowskiego pałacu spowije ciemność. Drewniane wrota zatrzasną się więżąc 80 poszukiwaczy tego, co straszne, śmieszne i interesujące. Podzielą się oni na cztery grupy, a każda z nich przemierzy tę samą trasę – począwszy od podziemi, przez hole i poddasze, na scenie głównej kończąc.

Poznają tajemnice nie tylko najpiękniejszych sal pałacu, ale również pomieszczeń na co dzień niedostępnych. Jak zapowiadają organizatorzy, w każdym z nich przejdą ich dreszcze, gdyż zobaczą to, czego nie da się „odzobaczyć”. Poznają mroczną historię 60-letniej instytucji, a przy okazji jej ofertę artystyczną i edukacyjną.

Będzie to już trzecia edycja Nocnego Pałacowania, które za każdym razem cieszy się rosnącą popularnością nie tylko mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic, lecz także osób z najdalszych zakątków Polski.

– Zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia nocą to połączenie muzyki, tańca, śpiewu, gry aktorskiej, lekcji historii, filmu i strachu. Dlatego nic dziwnego, że bilety w cenie 10 złotych rozchodzą się jak świeże flaczki…yyyy… to znaczy bułki – mówi pomysłodawca wydarzenia Olaf Otwinowski.

W „Nocnym Pałacowaniu” mogą wziąć udział osoby powyżej 13. roku życia, dzieci do lat 15 jedynie w towarzystwie dorosłego opiekuna. Kto nie załapie się na letnie zwiedzanie PKZ nocą, będzie miał jeszcze jedną okazję podczas jesiennej edycji imprezy, w której będą mogły wziąć udział także młodsze dzieci.

HARMONOGRAM NOCNEGO PAŁACOWANIA:

Grupa I – start 30 czerwca godz. 21:00
Grupa II – start 30 czerwca godz. 22:30
Grupa III – start 30 czerwca/1 lipca godz. 00:00
Grupa IV – start 1 lipca godz. 01:30

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here