Prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych, na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo, dla dorosłych i dla najmłodszych, bezpłatnie lub za symboliczną opłatą. Tak zapowiada się 9. edycja Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września.

Metropolia tętni życiem kulturalnym, o czym będą mogli przekonać się jej mieszkańcy w ostatni weekend września. Już 29 września odbędzie się 9. edycja Nocy Teatrów Metropolii – wydarzenia, które co roku przyciąga do teatrów tysiące widzów.

W teatrach, w domach kultury, a nawet w telewizyjnym studio; na kilkunastu scenach, a także w plenerach i innych niezwykłych miejscach, będzie można zobaczyć najlepsze spektakle minionego sezonu – dramatyczne i komediowe, klasyczne i offowe, dla dorosłych i dla dzieci. Ale to nie wszystko! Ta noc pełna będzie atrakcji specjalnych – warsztatów, pokazów, happeningów, gier, zabaw, spotkań z twórcami i nocnego zwiedzania teatrów.

– To wydarzenie bardzo dobrze znane metropolitalnej publiczności. W tym roku będzie jednak wyjątkowe także i dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w już oficjalnie istniejącej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi Rafał Kurowski, dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej GZM.

Jak zawsze, podczas Nocy Teatrów, wiele spektakli będzie można zobaczyć za darmo, zaś na pozostałe bilety są w cenach promocyjnych. Udział w atrakcjach specjalnych także jest darmowy lub za symboliczną opłatą. Wydarzenia tegorocznej edycji organizuje 13 teatrów, funkcjonujących na terenie GZM, a także TVP Katowice i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Pełna lista obiektów biorących udział znajduje się na stronie Noc Teatrów Metropolii. Czeka tam również niespodzianka na miłośników teatru i transportu miejskiego! W dziale aktualności można znaleźć specjalnie przygotowany na tę okazję bilet okolicznościowy, dzięki któremu posiadacze biletu na dowolny spektakl będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Dotyczy to wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów, kursujących w barwach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here