Magiczna Noc Świętojańska na Wzgórzu Zamkowym

1
2497

Pokazy, spektakle i zjawiskowy teatr ognia – to wszystko czeka na uczestników tegorocznej Nocy Świętojańskiej na Wzgórzu Zamkowym w Będzinie.

Przed nami najkrótsza noc w roku, czyli Noc Świętojańska. Pogańskie święto przetrwało stulecia, jednak teraz zamiast z szukaniem kwiatu paproci, kojarzy się nam z magią i zabawą. Niezapomnianych wrażeń nie zabraknie podczas będzińskiej Nocy Świętojańskiej, która już w sobotę, 24 czerwca na Wzgórzu Zamkowym.

Ta magiczna noc rozpocznie się o godzinie 20.00, kiedy magik Markus zaprezentuje swoje umiejętności i przeniesie widzów w świat iluzji dzięki pokazowi pt. „Comedy Magic Show”.

Ciekawie zapowiada się także występ warszawskiego teatru, który o godzinie 20.50 zaprezentuje widowisko plenerowe pt. „Wyjowisko”. Spektakl reżyserowany przez Stanisława Dembskiego przeniesie widzów w sielską atmosferę krainy zabawy i miłosnych uniesień. Dopełnieniem spektaklu będą klasyczne pieśni Moniuszki i Chopina, komediowy klimat, wyjątkowe kostiumy oraz muzyka grana na żywo. Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w Polsce, założony przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów.

– Później scena należeć będzie do Teatru Avatar, który przedstawi spektakl taneczny pt. „Z mroku”. To refleksyjna opowieść o symbolicznym pragnieniu poznania, dążenia i podejmowaniu ryzyka, ujęta w lirykę tańca współczesnego, zapisana ruchem ludzkiego ciała – informuje Kinga Wesołowska, rzecznik UM w Będzinie.

Godzina 22.10 to czas dla grupy Labareda. Ich taneczne widowisko z ogniem w roli głównej oczaruje publiczność perfekcyjnym dopasowaniem efektownych układów choreograficznych do muzyki, balansowaniem między teatrem a tańcem, a także umiejętnościami akrobatycznymi oraz kuglarskimi.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here