Ponad 1300 bibliotek będzie przekonywać dzisiejszego wieczoru, że „Czytanie porusza”. Pod takim hasłem odbędzie się trzecia edycja akcji pt. Noc Bibliotek, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, jako najbardziej dostępne instytucje kultury z których warto korzystać. Jest to także niebywała możliwość dla bibliotek w całej Polsce, aby pokazać swoje zbiory w sposób niekonwencjonalny i atrakcyjny. Celem akcji jest promocja czytelnictwa i bibliotek, instytucji kultury dostępnych dla różnych grup użytkowników.

Udział w akcji mogą brać nie tylko publiczne i szkolne biblioteki, ale każde miejsce, w którym można poczytać lub wypożyczyć książki. Trzecia edycja Nocy Bibliotek rozpocznie się o godz. 17:00. W programie przewidziano m.in. spotkania autorskie, warsztaty, gry i wystawy.

Noc Bibliotek odbędzie się w ponad 1300 bibliotekach publicznych, uniwersyteckich, szkolnych i pedagogicznych. Wśród nich nie zabraknie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która w tym dniu przygotowała wiele propozycji i atrakcji.

Noc Bibliotek w będzińskiej książnicy odbywa się już po raz trzeci. Tematem przewodnim tegorocznej akcji są podróże. – Wszystkich, którzy w gronie przyjaciół i znajomych chcą się wybrać w niezwykłą podróż do świata książek, literatury, malarstwa oraz wspomnień globtrotera zapraszamy 3 czerwca o godzinie 17.00 do będzińskiej biblioteki, przy ul. Piłsudskiego 39 – zapraszają organizatorzy.

Dodatkowo w tym dniu odbędzie się kiermasz książek raz przeczytanych oraz konkurs literacki dla odważnych. Dla chętnych przygotowano także bezpłatne badanie wzroku i bezpłatne konsultacje dietetyczne. Wydarzenie zakończy się o 21:00.

Atrakcji nie zabraknie także w dąbrowskiej bibliotece akademickiej Wyższej Szkoły Biznesu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej, czeladzkiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, bibliotece szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej oraz bibliotece uczniowskiej w szkole przy ul. Dziewiczej w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here