Od 20 marca pasażerowie komunikacji miejskiej zapłacą mniej za wydanie karty niespersonalizowanej. Kaucja zwrotna wynosić będzie nie, jak dotychczas 20 a 5 złotych.

Nie 20 a 5 zł wynosić będzie kaucja za wydanie niespersonalizowanej Śląskiej Karty Usług Publicznych. Od 20 marca kwota kaucji ulegnie zmianie. Za wydanie karty należało będzie uiścić kwotę w wysokości 5 zł.

Karty niespersonalizowane wydawane są we wszystkich punktach obsługujących ŚKUP (Punkty Obsługi Klienta, Punkty Obsługi Pasażera, Stacjonarne Automaty Doładowania i 800 kiosków oznaczonych logo ŚKUP) bez dodatkowych formalności. Przy pobraniu karty pasażer musi opłacić koszt kaucji zwrotnej. Dotychczas kaucja wynosiła 20 zł.

Wybór tego rodzaju karty zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, takich jak: elektroniczny bilet, e-portmonetka oraz niekwalifikowany podpis elektroniczny. Nie można na niej zapisywać biletów okresowych imiennych, danych powiązanych (np. ulg na bilety) i nie służy jako identyfikator użytkownika.

Mimo że karta spersonalizowana cieszy się większą popularnością, to z wersji na okaziciela również korzysta spora grupa użytkowników. Od początku działania systemu ŚKUP wydano ponad 16 tys. kart niespersonalizowanych. Najczęściej korzystają z nich osoby przyjezdne, jeżdżące komunikacją miejską okazjonalnie bądź kierowcy, którzy używają jej do płacenia za parkowanie.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Przy takich cenach biletów, jakości taboru i rozkładach jazdy to nawet dobry Boże nie pomoże. Wszyscy wiemy że autobusami jeżdżą w większości uczniowie i emeryci. A i jeszcze żule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here