W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadli dwaj młodzi obywatele Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. 14 i 18-latek zatrzymani zostali na terminalu przeładunkowym w Sławkowie.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani 7 marca w Sławkowie przez funkcjonariuszy z tamtejszego komisariatu policji, po informacji otrzymanej od pracowników terminala rozładunkowego.

Jak ustalono po przyjeździe samochodu ciężarowego z naczepy pojazdu na teren terminala wybiegło i próbowało się ukryć dwóch młodych mężczyzn. – Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Obaj deklarowali jedynie, że są obywatelami Afganistanu – przekazała będzińska policja.

14- i 18-latka przekazano funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Katowicach. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. – Nielegalni imigranci oświadczyli, że celem ich podróży była zachodnia Europa, a do naszego kraju przyjechali z Serbii – dodaje policja.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here