Sosnowieccy policjanci zatrzymali kilka osób, które zajmowały się udzielaniem pożyczek. Część z nich udzielana była w nielegalny sposób.

Sosnowieccy policjanci wpadli na trop szajki wyłudzającej pożyczki na tzw. „słupy”. Jak wynikało z uzyskanych informacji, dwie kobiety w wieku 51 i 24 lat, prowadzące jedno z biur pośrednictwa kredytowego w centrum miasta, współpracując z prowadzącymi inną firmę mężczyzną i kobietą (27 i 55 lat), ułatwiały uzyskiwanie pożyczek osobom, które nigdy nie powinny ich otrzymać.

Fałszowanie zaświadczeń o zarobkach i zaciąganie zobowiązań na podstawione osoby to zaledwie część przestępczej działalności szajki. Policjanci określają sprawę jako rozwojową, bowiem zatrzymani usłyszeli jak na razie dwa zarzuty oszustwa, lecz już na tym etapie postępowania wiadomo, że mają na koncie znacznie więcej różnego rodzaju przestępstw.

Śledczy nie wykluczają również w tej sprawie kolejnych zatrzymań. Dwoje z czworga podejrzanych – 27-letni mężczyzna i 55-letnia kobieta zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa wszystkim zatrzymanym może grozić do 8 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Proponuje także całkowity przepadek mienia aby Kowalski nie musiał przez 8 lat, ze swoich podatków, opłacać pobyt hochsztaplerów w ekskluzywnych (porównując np. do pobytu w szpitalu) miejscach odosobnienia.
    I jeszcze jedno. Panie „prokuratorze” czy dozór policyjny uchroni przed mataczeniem w sprawie?
    To nie jest kradzież batona przez niepełnosprawnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here