W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Dworskiej w Sosnowcu policjanci znaleźli pokaźny arsenał, m.in. pocisk przeciwlotniczy. Ewakuowano 100 osób.

W piątek, około godziny16:00 policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców bloku przy ul. Dworskiej w Sosnowcu przechowuje nielegalną amunicję. Informacja się potwierdziła. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Zagórza, w swoim mieszkaniu, zgromadził pokaźny arsenał.

– Na miejscu policjanci zabezpieczyli pocisk moździerzowy, artyleryjski i przeciwlotniczy, który posiadał cechy bojowe. Ewakuowano stu lokatorów. Dwudziestu skorzystało z lokali zaoferowanych przez miasto, natomiast pozostali udali się do rodzin i znajomych. Około godziny 20:00 mieszkańcy bloku przy ul. Dworskiej, mogli już bezpiecznie wracać do swoich mieszkań – mówi Sonia Kepper, rzecznik KMP w Sosnowcu.

31-letni sosnowiczanin został zatrzymany, o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Fot. Sosnowiec na sygnale/Facebook

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

  • Górny Śląsk – aktualnie najgorsze miejsce do życia w Polsce. To najszybciej wyludniający się region kraju, gdzie po zlikwidowanych hutach i kopalniach pozostały gruzy oraz rzesze bezrobotnych i emerytów. Na jedną dwudziestolatkę przypada tutaj osiem emerytek, dzięki czemu śląskie ulice sprawiają wrażenie alejek pod domami starców. Większość młodych pracuje za minimalną krajową przez co nie mogą się utrzymać i brak im perspektyw, aby założyć rodzinę. Najczęściej wyjeżdżają na szparagi do Holandii, albo do opieki nad starszymi do Niemiec. Ci którzy zostali na miejscu robią to co umieją najlepiej – kopią węgiel w biedaszybach. Śląsk to bardzo zanieczyszczony i brudny region. Zanim weźmiesz wdech powietrza, najpierw musisz to powietrze dokładnie pogryźć. Na Katowickich ulicach spotkać jeszcze można smrodzącego Ikarusa z czasów PRLu, a najlepsze autobusy jakie tam jeżdżą kursują na liniach obsługiwanych przez sosnowieckim PKM. Górny Śląsk cierpi na syndrom somalijski. Wszechobecna szarość i beznadzieja doprowadzają mieszkańców tego regionu do depresji i prób samobójczych, a szczególnie dotyczy to młodych osób które uciekają stamtąd, gdy tylko mają okazję. Gdyby mieli na Górnym Śląsku międzynarodowe lotnisko może szybciej udałoby im się stamtąd ewakuować. Niestety Muchowiec nie ma wystarczającej przepustowości. Podobnie jest z dworcami kolejowymi które służą za miejsce wypróżniania miejscowych meneli lub złodziei. Ale co się się dziwić skoro przez taki Bytom kursuje z litości jeden pośpieszny pociąg dziennie. Śląskie rzeki to największe ścieki w kraju, dlatego przykrywa się je na strategicznych odcinkach betonowymi płytami, aby za bardzo nie śmierdziały. Jak kiedyś Sosnowiec postawi zaporę na ujściu Rawy do Przemszy to fekalia zaleją cały ten Górny Śląsk.

   • Przykład ignorancji i totalnego bólu siedziska…
    Muchowiec jest lotniskiem sportowym, a aktualnie województwo śląskie ma najniższy współczynnik bezrobocia w kraju – w niektórych miastach poniżej tzw. bezrobocia naturalnego (zawodowi bezrobotni itp.)

 1. za brynicą niwybuchy to rzadkość (te niemieckie), wschód szkopy bombardowały a na ślunsku w tym czasie dzieci w bala pomarańczami grały…..ślunsk to stan umysłu, identyfikujecie się z niemcami, a prawda taka że więcej na śląsku z pochodzenia czechów jak niemców, niemcy spie……li w 45 hasnysie, chyba że jesteś spuscizna volksdeutscha

 2. Mam nie przyjemność znać tego patola ,który zrobił sobie z mieszkania poligon wojskowy i mam nadzieje ze zgnije w pudle. To nie pierwsza akcja jaka odprawia na tym osiedlu.totalne dno dla takich jak on to odrazu kara śmierci. zanim komuś stanie się krzywda, a najlepiej tortury. bo śmieci trzeba utylizowac bez obrazy dla śmieci, gdyż lepiej wyglądają i pachną niż ten typ.

 3. No. Czyli wypisz, wymaluj – „patriota”.
  Na dziadka z Wehrmachtu się zasadzał.
  W tej sytuacji „niezawisly” sąd nie zrobi mu krzywdy.

  • Lepiej żebyś nie miał racji,bo jeśli go wypuszcza to będzie robił to samo. albo jeszcze gorzej aż w końcu komuś coś zrobi, i wtedy dopiero go zamkną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here