Na terenie jednej z dąbrowskich firm stróże prawa ujawnili kilkadziesiąt paletopojemników z nieznanymi płynnymi chemikaliami, składowanymi między innymi na naczepie samochodowej.

Dąbrowscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach ustalili, że na terenie jednej z dąbrowskich firm w rejonie dzielnicy Gołonóg mogą być składowane niebezpieczne dla środowiska odpady.

Niebezpieczne dla środowiska odpady - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej
Niebezpieczne dla środowiska odpady – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Stróże prawa pojechali na miejsce i ujawnili 75 paletopojemników, każdy o pojemności 1000 litrów, wypełnionych nieznanymi, płynnymi substancjami chemicznymi. Policjanci czekają na wyniki badań, które dadzą odpowiedź na to, czy substancje te stanowią zagrożenie dla środowiska.

– Ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów przed oszustami, zajmującymi się nielegalnym pozbywaniem się odpadów poprodukcyjnych i niebezpiecznych. Firmy wynajmują magazyny i inne nieruchomości, w których później gromadzone są odpady. Po wszystkim wynajmujący znika, pozostawiając kłopotliwy ładunek właścicielom, na których spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji. To ogromny wydatek, liczony nawet w milionach złotych. Nie zapominajmy też o środowisku, które w wyniku takich działań często zostaje poważnie zdegradowane. Składowanie odpadów na naczepach ciężarowych może stanowić kolejny sposób magazynowania środków, a następnie bezprawnego pozbywania się odpadów przez przestępców – apeluje policja.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here