Od 13 do 18 czerwca starsi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach w ramach Dni Seniora. Świętowanie rozpocznie się pod Miejską Biblioteką Publiczną, gdzie stanie miasteczko senioralne.

W trakcie Dni Seniora w Dąbrowie Górniczej będzie można uczestniczyć w wielu interesujących i atrakcyjnych wydarzeniach: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych. Zapowiada się czas radosnego świętowania, integracji i spotkań międzypokoleniowych, wszystko to w różnych częściach miasta, tak aby każdy senior znalazł coś dla siebie.

Wszystkie obchody mają wspólny cel – kształtować pozytywne, życzliwe postrzeganie osób starszych, promować wszelkie działania zapewniające im godne życie, ułatwić dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego.

Dąbrowskie Dni Seniora rozpoczną się 13 czerwca przed Miejską Biblioteką Publiczną (ul. Kościuszki 25). Tam w godz.10-16 stanie miasteczko senioralne, w którym będzie można skorzystać z bezpłatnych badań zdrowotnych, a także poszerzyć swoją wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej, technologicznej oraz bezpieczeństwa konsumenckiego podczas wykładów i warsztatów.

O godz. 10.30 będzie można wziąć udział w wykładzie na temat bezpieczeństwa konsumenckiego „Seniorze, nie daj się oszukać!”, z kolei o godz. 11.30 w wykładzie zdrowotnym o interakcji lekowych i ich wpływu na funkcjonowanie organizmu, a o godz. 12.30 w warsztacie praktycznym „Smartfon dla seniora – nauka podstawowych funkcji smartfona” (zapisy pod numerem telefonu 668 573 952). W tym dniu wydawane będą również Ogólnopolskie Karty Seniora oraz Koperty Życia.

W kolejnych dniach sporo dziać się będzie w bibliotecznych filiach oraz klubach osiedlowych. 14 czerwca, w ramach cyklu Dąbrowa łączy pokolenia, w Pałacu Kultury Zagłębia wystawiony zostanie spektakl „Co widziała Pani Z.?”, oparty na motywach sztuki „W Dąbrowie Górniczej” Gabrieli Zapolskiej. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w punkcie informacyjnym PKZ.

Dąbrowscy seniorzy świętować będą także na sportowo nad Pogorią III – 14 czerwca o godz.10 podczas przejażdżki rowerowej, a także 16 czerwca o godz.16 w czasie marszu nordic walking. Nie zabraknie też dobrej zabawy, w trakcie wieczorku tanecznego w klubie „Nemo”, który rozpocznie się 17 czerwca o godz.16.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here