We wtorek, na drodze krajowej nr 78 w pobliżu Żerkowic, zginął 38-letni mężczyzna. Z kolei w środę został potrącony 82-letni pieszy, który wszedł na jezdnię przy czerwonym świetle. Policja apeluje o rozwagę.

We wtorek, 23 października około godz. 18.00 na skrzyżowaniu ul. Jurajskiej z ul. Aleksandra Fredry w Zawierciu doszło do tragicznego wypadku. Pod kołami audi zginął 38-letni mężczyzna. Przechodził ruchliwą drogę w miejscu niedozwolonym. Około 20 merów dalej miał prawidłowo oznaczone przejście dla pieszych. Przeprowadzone badanie wykazało, że 56-letni kierowca osobówki nie spożywał wcześniej alkoholu. Stan trzeźwości pieszego zostanie określony na postawie badania pobranej próbki krwi.

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, wykonali zdjęcia i sporządzili wymaganą dokumentację. Prokurator polecił zabezpieczyć pojazd do dalszych badań. Teraz śledczy będą dokładnie ustalać okoliczności tego wypadku.

Wypadek - fot. Policja
Wypadek – fot. Policja

Więcej szczęścia miał 82-letni mężczyzna, który wszedł na pasy przy czerwonym świetle. Został potrącony przez skręcającego w lewo forda. Doznał ogólnych stłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Za popełnione wykroczenie otrzymał 300 zł mandat. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Policja apeluje do pieszych o zachowanie dużej ostrożności przy wkraczaniu na jezdnię i zachęca także wszystkich do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Zwalniacze prędkości, radary i oznakowanie poziome jezdni, wielkie i widoczne dla przypomnienia kierującym o potrzebie wolniejszej jazdy. Do tego kampania społeczna o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here