Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował, że wciąż nie są znane wyniki pacjenta, który trafił do placówki z podejrzeniem konawirusa. Wdrożono procedurę profilaktyczną.

W piątek, 21 lutego do Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił pasażer podróżujący tranzytem z Chin do Polski. Mężczyzna podczas odprawy na lotnisku w Pyrzowicach zgłosił służbom medycznym, że wrócił z Chin i chciałby się profilaktycznie przebadać. 28-latek źle się poczuł i miał gorączkę.

Został przewieziony do szpitala w Zawierciu, gdzie wdrożono zasady postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem pojawienie się na terenie Polski koronawirusa. Pacjent został hospitalizowany na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

– Nadal nie są znane wyniki badań laboratoryjnych pacjenta, który w piątek został przyjęty do Szpitala Powiatowego w Zawierciu w celu przeprowadzenia badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Hospitalizowany pacjent nie wykazuje objawów klinicznych infekcji – informują przedstawiciele szpitala. – Kolejny komunikat zostanie wydany po otrzymaniu wyników badań z Państwowego Zakładu Higieny – dodają.

Personel medyczny mający bezpośrednią styczność z osobą podejrzaną, w tym lekarze konsultujący, zostali zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej jednorazowego użycia. Ponadto, wstrzymano odwiedziny na oddziałach: Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym oraz Opieki Paliatywnej.

Warto podkreślić, że każda osoba przybywająca do Polski z rejonu zagrożonego koronawirusem otrzymuje kartę lokalizacji pasażera, która umożliwia pozyskanie dokładnych informacji na temat przebiegu podróży pasażera oraz jego obecne miejsce zamieszkania.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here