Zgodnie z zapowiedziami NGK Ceramics rozpoczęła w styczniu działalność. Do końca 2017 roku fabryka w dąbrowskiej Tucznawie zatrudni 470 osób.

Przyciągnięcie inwestorów do strefy ekonomicznej w Tucznawie, czyli jednego z największych terenów inwestycyjnych w tej części kraju – to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed władzami Dąbrowy Górniczej. Samorządowcy uważają, że za kilka lat teren ten ma szansę stać się strefą gospodarczą z parkiem naukowo-technologicznym i inkubatorem przedsiębiorczości, który przyciągnie kilkanaście firm sektora nowoczesnych technologii i usług, dających kilka tysięcy nowych miejsc pracy.

Jedną z firm, która zdecydowała się wybudować na terenie dąbrowskiego parku przemysłowego swoją fabrykę, jest NGK Ceramics. Jest to drugi w Polsce zakład firmy, która produkuje filtry cząstek stałych z węglika krzemu w eksperymentalnej technologii. Nowoczesna fabryka NGK Ceramics powstała na prawie 15-hektarowym terenie. Koszt inwestycji to ponad 300 mln zł.

– Lokalizacja w Dąbrowie Górniczej została wybrana spośród ofert przedstawionych przez KSSE. Czynnikiem istotnym przy wyborze nowej lokalizacji była odległość od istniejącego zakładu, która nie powinna być większa niż 150 km, co ma duże znaczenie dla strategii uruchomienia produkcji w możliwie krótkim czasie. Dodatkowym czynnikiem jest lepsza dostępność pracowników z rynku pracy, który w Gliwicach jest już dość mocno ograniczony – mówi Piotr Słowik, dyrektor administracji z NGK Ceramics Polska.

W styczniu fabryka rozpoczęła działalność. Początkowo przedstawiciele NGK Ceramics planowali zatrudnić około 300 osób, okazuje się jednak, że zatrudnienie będzie większe niż zakładano. Warto także dodać, że wciąż trwa rekrutacja.

– W ciągu 2017 roku zamierzamy osiągnąć poziom około 470 osób w zakładzie w Dąbrowie Górniczej. Niewielka liczba osób pracujących w Dąbrowie będzie przeniesiona z zakładu w Gliwicach aby wykorzystać ich doświadczenie i usprawnić proces uruchamiania produkcji – mówi Piotr Słowik.

NGK Ceramics Polska to spółka należąca do japońskiego koncernu NGK Insulators, z siedzibą w Nagoji, którego obecnym prezesem jest Taku Oshima, jest jednym ze światowych liderów w produkcji m.in. urządzeń do redukcji zanieczyszczeń pochodzących z emisji gazów spalinowych z samochodów osobowych i innych pojazdów mechanicznych. Firma posiada swoje zakłady produkcyjne w 33 lokalizacjach na całym świecie.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

    • Skoro zatrudnia tak dużą liczbę osób to na pewno nie będzie jedna stawka tylko kilka a nawet i kilkanaście, zależne od stanowiska i zadań zleconych. Pewnie większą ich część będą pracownicy na produkcji zatrudnieni przez agencję pośrednictwa pracy pracujący na minimalne a nadwyżkę będzie pochlaniała agencja. Tak to już jest na naszym rynku pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here