Sosnowieccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nowej Soli, który od początku marca uporczywie nękał swoją byłą dziewczynę.

Sprawca prześladował kobietę na różne sposoby. – Od momentu, kiedy kobieta zakończyła związek z 21-latkiem, mężczyzna nękał ją regularnie. Groził śmiercią pokrzywdzonej i jej rodzinie oraz usiłował na różne sposoby zmusić ją do określonych zachowań. Posunął się nawet do przesłania jej pracodawcy materiałów, które miały skompromitować ją w jego oczach. Zamieścił anons na jednym z portali erotycznych wykorzystując dane pokrzywdzonej. Zawiadomił również kłamliwie MOPS i inne instytucje o tym, jakoby kobieta miała znęcać się nad swoimi dziećmi. Po szczegółowej weryfikacji tych informacji jasnym stało się, że oskarżenia te są wyssane z palca – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Zdesperowana, osaczona i wykończona psychicznie kobieta, pomimo strachu zdecydowała się zawiadomić policjantów o trwającym koszmarze. – Śledczy szybko zaczęli kompletować materiał dowodowy. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło niedługo po zgłoszeniu, kiedy przyjechał do miejsca zamieszkania kobiety i wszczął awanturę. Przedstawiono mu już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem i wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną – dodaje Sonia Kepper.

Za nękanie mężczyźnie grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here