Nauczyciele z V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej odstąpili od strajku. – To dla nas bardzo trudna decyzja, ale przeważyło dobro naszych uczniów – tłumaczy dyrekcja.

W środę, 17 kwietnia, dyrekcja szkoły przekazała informację, że nauczyciele odstąpili od strajku. – Nauczyciele ze względu na dobro swoich uczniów, a przede wszystkim dla zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa uczniom klas III, którzy przystępują do najważniejszego dla nich egzaminu maturalnego, podjęli niezwykle trudną decyzję odstąpienia od strajku. Nadal jednak solidaryzują się ze wszystkimi nauczycielami, którzy kontynuują strajk w innych szkołach – poinformowała Anna Ornat, dyrektor V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Tego dnia nauczyciele mogli kontaktować się z nauczycielami w celu ewentualnej poprawy ocen na koniec roku. O godz. 14.00 zebrała się rada pedagogiczna i zatwierdziła wystawione oceny.

Niewykluczone, że na decyzję o odstąpieniu od strajku, wpłynął apel prezydenta Dąbrowy Górniczej. Marcin Bazylak zaapelował do nauczycieli, żeby ci wystawili oceny maturzystom, a także wzięli udział w radach pedagogicznych i przeprowadzenie matury. – Taka postawa da szansę maturzystom na przystąpienie do najważniejszego w ich życiu egzaminu, a jednocześnie będzie najlepszą lekcją odpowiedzialności i przykładem tego, jak walcząc o swoje prawa pamiętać o innych – zaapelował Marcin Bazylak.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Strajk nauczycieli a egzamin maturalny. Prezydent Dąbrowy Górniczej apeluje do nauczycieli

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. To już koniec nagonki na PiS?Strajk się nie udał że trzeba go kończyć wy żałosne komuchy???Jak PO rzadzila to siedzieliscie cicho jak myszki pod miotłą…Nauczyciele i ten cały prokomunistyczny ZNP to samo dno!!!!!

  2. Łamistrajki paskudne. Nic w ten sposób nie zyskacie. A już szacunku to na pewno. Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B. Choćby was na taczkach mieli wywieźć.

    • Jak to nic nie zyskali… W końcu wejdzie w życie porozumienie podpisane z „Solidarnością”, a to też nie są aż tak małe pieniądze jak się niektórym wydaje .

  3. Nauczyciele to niesolidarna grupa społeczna. Łatwo ich złamać, łatwo zastraszyć i łatwo przetrzymać. Wstyd że jestem nauczycielem, Wstyd, Wstyd i jeszcze raz wstyd. Łeb w piasek i niech D… wystaje.

  4. Bzdury pisza ci co krytykują nauczycieli !! Bardzo odpowiedzialna decyzja mądrych i odpowiedzialnych ludzi !! Pozdrawiam grono pedagogiczne Wesołych Świąt !! 😘 Alleluja !!

  5. Przynajmniej jedni pokazali, że liczy się dla nich coś więcej niż tysiąc podwyżki. Kilka dni temu zobaczyłam w efektach bezczelną nauczycielkę, która na pytanie ucznia co z maturami, odesłała go po chamsku do Ministerstwa. Propagandowy TVN pokazał pewnie to w kontekście poparcie strajku przez uczniów, ale babie wyszła słoma z butów, chamstwo i buta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here