Natalia Przybysz zaśpiewa na zagłębiowskiej scenie

0
225

24 lutego, na scenie Pałacu Kultury Zagłębia, wystąpi Natalia Przybysz. Piosenkarka zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej płyty – Światło nocne.

Natalia Przybysz znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai & Prince). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin.

Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera Kozmic Blues była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu Kozmic Blues, Tribute to Janis Joplin w czerwcu następnego roku.

Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz Prąd, który osiągnął status platynowej. W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za Prąd oraz Singiel Roku dla Miód. 9 maja odbyła się premiera singla Światło nocne zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule. Premiera płyty od była się 1 września 2017 roku.

Światło nocne to nowy album Natalii Przybysz, kolejny po krążku Prąd, który uzyskała status platynowej płyty. Światło nocne to już drugi album wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Obok Zagórskiego, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami Prądu, przyczynili się również muzycy – stały skład zespołu – Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler.

Album zapowiada singiel Światło nocne, do której powstał klip wyreżyserowany przez Annę Bajorek. Nakręcony w nowoczesnym wnętrzu Filharmonii Szczecińskiej. Obok Natalii występuje Iza Szostak, odpowiedzialna również za choreografię.

W Dąbrowie Górniczej Przybysz wystąpi 24 lutego. Koncert w PKZ rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety od 55 zł do 65 zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here