Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek wystąpi w Sosnowcu. Koncert Natalii Kukulskiej odbędzie się 27 października w Muzie i będzie częścią trasy promującej płytę „Halo tu Ziemia” – dziewiątego, studyjnego album piosenkarki.

Od swojego „dorosłego” debiutu i płyty „Światło” Kukulska przeszła długą muzyczną drogę, rozwijając się jako wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka i współproducentka swoich płyt. Nowoczesne, odważne w brzmieniach kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym.

Ideą całej płyty „Halo tu Ziemia” był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii, ale również nie ucieka esencja czyli jakość kompozycji.

„Halo tu Ziemia” to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a zarazem wszystkie eksperymenty brzmieniowe są jedynie przyprawą do przekazu treści. Trzonem tej płyty są kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia obojętnym słuchacza.

Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony, chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Kukulskiej. Album – wieńczą słowa piosenki pt. Rekonstrukcja – „Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”.

Kukulska w Sosnowcu wystąpi 27 października. Koncert w sosnowieckiej Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 48 zł i 38 zł dostępne dostępne online na stronie www.kiepura.pl, w kasie sali widowiskowo – koncertowej Muzy i w kasie Energetycznego Centrum Kultury.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here