W listopadzie na dąbrowskich ulicach, w 2700 punktach, zamontowano nowe oświetlenie ledowe. Część nie działa jednak prawidłowo. – Usterki będą usuwane na koszt wykonawcy – podkreślają urzędnicy.

Jak podkreślają dąbrowscy urzędnicy, nowe, energooszczędne oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się na większości z 47 ulic, objętych modernizacją. Są też problemy. – Podczas użytkowania, wraz z pogarszającą się pogodą, intensywnymi opadami deszczu i dużą wilgotnością, okazało się, że ok. 150 słupów i opraw lamp LED zamontowano nieprawidłowo – poinformowali.

Problem gasnących czy nieświecących latarni dotyczy kilkunastu miejsc, m.in. w śródmieściu, w Gołonogu czy na Mydlicach. – Po zlokalizowaniu i dokładnym ustaleniu przyczyn usterek, na zlecenie Urzędu Miejskiego prowadzone będą naprawy, których koszt pokryje wykonawca – przekazali miejscy urzędnicy.

Nowe oświetlenie uliczne w Dąbrowie Górniczej - fot. UM Dąbrowa Górnicza
Nowe oświetlenie uliczne w Dąbrowie Górniczej – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Modernizacja oświetlenia ulicznego została wykonana w ramach unijnego projektu, wartego 8,5 mln zł. Objął połowę spośród 5180 opraw świetlnych należących do Dąbrowy Górniczej. Na jego realizację miasto pozyskało 5,85 mln zł dotacji zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. W S-cu od Plastra do Patelni przydałoby się jakieś dodatkowe oświetlenie w stronę chodnika! Jest tam zdecydowanie za ciemno 🙁 Te stare lampy chyba bardziej rozpraszały światło…

    A dlaczego to niby nie będzie obiecywanych zjazdów do remontowanych przejść podziemnych?!?!
    Nawet przy Gierku gdzie aż się prosi (i byłoby taniej zamiast schodów) pociągnąć wykopem aż do starego śladu 1-Maja!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here