Sosnowieccy policjanci zatrzymali parę, która napadła z nożem w ręku na 20-latka żądając od niego wydania wszystkich wartościowych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów nocnych, w dzielnicy Pogoń. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dwoje młodych ludzi napadło 20-latka. Napastnicy przystawili mu nóż do szyi i zażądali wydania wszystkich wartościowych przedmiotów. Zabrali jego telefon komórkowy, saszetkę z dokumentami i kartami płatniczymi oraz kurtkę, po czym uciekli.

Sosnowieccy policjanci podjęli bardzo intensywne czynności, dzięki którym już kilkadziesiąt godzin później zatrzymali parę 20-latków – mężczyznę i kobietę. Oboje nie są nigdzie zameldowani, a kobieta, jak się okazało, jest pseudokibicem jednego ze śląskich klubów piłkarskich. W mieszkaniu zajmowanym przez nią policjanci znaleźli część zrabowanych przedmiotów, dzięki czemu wróciły one do właściciela.

Oboje zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnienie tego przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here