Policjanci z Dąbrowy Górniczej odzyskali rower i zatrzymali jego złodzieja, po tym jak sam pokrzywdzony znalazł swoją własność w lombardzie.

Stróże prawa powzięli informację, o kradzieży roweru sprzed bloku na ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej w momencie, kiedy pokrzywdzony właściciel poinformował ich, iż namierzył skradziony mu kilka dni wcześniej jednoślad w jednym z dąbrowskich lombardów.

Ta informacja wystarczyła do dalszego działania. Funkcjonariusze najpierw odzyskali i przekazali właścicielowi rower warty 1600 złotych, a następnie dotarli do osoby, która go chciała spieniężyć zastawiając w lombardzie. Okazało się, że jest nią 19-letni dąbrowianin.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu młodemu mężczyźnie zarzutu kradzieży jednośladu i oszustwa pracownika lombardu, za co grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. brawo dla właściciela roweru za zaangażowanie. szkoda tylko ze policja mając tyle patroli na mieście nie jest w stanie w ciągu 1-3dni odwiedzić wszystkich okolicznych lombardów i samemu przyczynić sie do sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here