Koncert galowy w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie zakończył 23. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Od 12 do 15 stycznia w Będzinie odbyła się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Przez te trzy dni przesłuchań zaprezentowało się 134 artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy.

W tym roku główna nagroda powędrowała do wokalno-instrumentalnego zespołu „Siwy Dym Czarne Chmury” z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

Laureatów tegorocznej edycji wybrało jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Jerzego Rachubińskiego (Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi), którego w ocenie wspierali prof. dr hab. Wiesław Delimat (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) i ks. dr hab. Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Przypomnijmy, że na początku grudnia festiwal zyskał duże wsparcie. Nowym partnerem strategicznym imprezy została Polska Spółka Gazownictwa.

Jak spędzasz tegoroczne ferie zimowe?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here