Za nami jarmark św. Stanisława w Czeladzi. 14 maja przy kościele pw. św. Stanisława B.M. odbył się jarmark, nawiązujący do XVII-wiecznej tradycji.

14 maja przy kościele pw. św. Stanisława B.M. odbył się jarmark, którzy przyciągnął wielu mieszkańców najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego. Na przybyłych czekało moc atrakcji. Wokół kościoła rozstawiono kilkanaście stoisk, które od wczesnych godzin porannych zachęcały do ich odwiedzenia.

Na straganach można było zobaczyć m.in. rękodzieła i drewniane zabawki. Każdy mógł też spróbować ciasta, grochówki, a także chleb z pasztetem i ogórkiem.

Nie zabrakło również rozrywek dla najmłodszych. Były słodkości, „dmuchańce”, na których dzieci mogły wyszaleń się do woli oraz inne ciekawe atrakcje.

– Parafia, powiat i miasto pokazały, że wspólnie działając można dla mieszkańców przygotować piękną imprezę, nawiązującą do historycznych, jarmarcznych tradycji naszego miasta. Jestem przekonany, że to początek nowej tradycji i Jarmark św. Stanisława będzie już coroczną imprezą wzbogacającą życie kulturalne naszych mieszkańców na starym mieście – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Organizatorzy zadbali również o oprawę artystyczno-muzyczną oraz pokazy rycerskie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here