W Zawierciu uruchomiono bezpłatny system mobilnego powiadamiania SISMS. Jakie informacje można dostać za pośrednictwem wiadomości SMS?

Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów rozwiązania, Urząd Miejski będzie na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon. Dla użytkowników system jest bezpłatny i spełnia warunki bezpieczeństwa wymagane przez RODO.

– W obecnej sytuacji, gdy obowiązuje stan epidemii, najważniejsze jest szybkie przekazywanie istotnych informacji. Wiemy, że nie każdy na co dzień korzysta z internetu i z myślą m.in. o starszych osobach wprowadzamy bezpłatny system mobilnego powiadamiania SISMS – wyjaśnia Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Jakie informacje można dostać za pośrednictwem wiadomości SMS? Ważne sprawy dotyczące mieszkańców, zagrożenia i niebezpieczeństwa, istotne utrudnienia i awarie, komunikaty z wodociągów czy powiadomienia o imprezach i ciekawych wydarzeniach kulturalno-sportowych.

– Urząd Miejski w Zawierciu w najbliższych dniach przeprowadzi specjalną kampanię informacyjną, a na ulicach pojawią się plakaty z instrukcjami. Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Zawierciańskiej pomogą natomiast seniorom w aktywowaniu systemu na telefonie – dodaje prezydent Konarski.

Jak skorzystać z systemu mobilnego powiadamiania SISMS? Wystarczy wysłać SMS o treści Tak.sza0201 na numer 661 000 112. Przy pierwszej rejestracji w systemie zostanie przesłany SMS-a z prośbą o zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacją. Następnie, po akceptacji regulaminu, należy odesłać SMS-a o treści ZGODA. Na koniec rejestracji przyjdzie SMS z potwierdzeniem.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here