W piątek, 15 czerwca punktualnie o godz. 10:00 wystartuje najdłuższa w Sosnowcu sztafeta biegowa. Uczniowie będą próbowali pobić rekord Polski.

Uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu postanowili do ustanowionych już przez siebie rekordów – Guinnessa w maratonie siatkarskim (2010 rok), 24 – godzinnej sztafety biegowej (2015 rok), 48-godzinnej sztafety biegowej (2016 rok) oraz 72-godzinnej sztafety biegowej (2017 rok) – dołączyć kolejny sportowy wyczyn.

Najdłuższa sztafeta biegowa w Sosnowcu - fot. mat. pras.
Najdłuższa sztafeta biegowa w Sosnowcu – fot. mat. pras.

Tym razem na Stadionie Lekkoatletycznym przy Alei Mireckiego w Sosnowcu zorganizowali najdłuższą w Sosnowcu, a nawet w Polsce sztafetę biegową, mierzoną pod kątem łącznego czasu biegu wszystkich uczestników. Uczniowie będą próbowali pobić rekord Polski.

Najdłuższa sztafeta biegowa w Sosnowcu - fot. mat. pras.
Najdłuższa sztafeta biegowa w Sosnowcu – fot. mat. pras.

Aby Rekord Polski na najdłuższą sztafetę biegową pod względem czasu, który upłynie został zatwierdzony przez Biuro Rekordów każdy z zawodników biorący udział w rekordowym biegu musi przebiec przynajmniej jedno pełne okrążenie. Ponadto, sztafeta ma charakter ciągły, czyli nawet w nocy nie może zostać przerwana ani na chwilę.

– Zadanie, które stoi przed mieszkańcami Sosnowca nie należy do najprostszych, ponieważ Rekord Polski w najdłuższej sztafecie biegowej ma trwać aż 170 godzin, czyli ponad 7 dni – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Do udziału w najdłuższej w Polsce sztafecie biegowej można zgłosić się przez cały czas jej trwania. Uroczyste zakończenie rekordowej sztafety przewidziano na 22 czerwca na godzinę 12:00.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here