Na wystawę z psem? Dlaczego nie! Zamek Sielecki zachęca mieszkańców do odwiedzenia placówki, gdzie działa galeria PSIjazna.

Małe i duże, rude i łaciate, kudłate i krótkowłose – wszystkie psy są mile widziane w Zamku Sieleckim w Sosnowcu. Placówka zainicjowała ciekawą akcję, w ramach której, odwiedzający mogą zabrać swojego pupila na…wystawę.

– Wybierasz się na spacer ze swoim psem? Chcesz zobaczyć wystawy w Zamku Sieleckim? Bez obaw, twój pies jest mile widziany – zachęcają przedstawiciele Sosnowieckiego Centrum Sztuki.

Bodźcem do rozpoczęcia akcji była bliskość parku Sieleckiego, gdzie wielu mieszkańców spaceruje ze swoimi psami. Niestety, podczas spaceru nie mogli oni wejść do zamku, bez zostawiania psa przed wejściem. Teraz ma się to zmienić, bo jak przekonują przedstawiciele zamku – sztuka nie gryzie.

Na wystawę z psem - fot. Zamek Sielecki
Na wystawę z psem – fot. Zamek Sielecki

Przed wejściem do budynku ustawiona została miska z wodą oraz tablica informująca o możliwości wejścia z psem, które jest darmowe. Wielu mieszkańców chwali pomysł. – To świetny pomysł. Idąc do parku, na spacer, nie muszę martwić się o to, co zrobić z moim psem. To ważna, zwłaszcza podczas ostatnich upałów – powiedziała nam Kasia, mieszkanka Sosnowca. – Chętnie odwiedzę zamek podczas kolejnego spaceru – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here