Najbliższe dni przyniosą zmiany w kursowaniu tramwajów. Rusza kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej.

Przed nami ostatni etap prac przy inwestycji tramwajowej przy ulicy Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Od poniedziałku, 14 stycznia ruch na tym odcinku zostanie całkowicie wstrzymany, a to oznacza, że tramwaje w kierunku Będzina nie będą w najbliższym czasie kursowały.

– Do tej pory nie zamykaliśmy ruchu całkowicie. Odbywał się on po jednym torze. Teraz gdy inwestycja doszła już do okolic wiaduktu nie będzie to możliwe, dlatego musimy wstrzymać tam ruch – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Kolizja tramwaju z samochodem osobowym - fot. MC

W związku z tym, przez najbliższe dwa miesiące (do 20 marca), wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji tramwajowej, dla linii nr: 15, 21, 24, 26 oraz 27.

Od poniedziałku, 14 stycznia tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Będzin Cmentarz Komunalny, a tramwaje linii nr 24 na trasie: Konstantynów Okrzei – Milowice Pętla (wyjazd z zajezdni Zawodzie).

Natomiast, tramwaje linii nr 15, 26 i 27 będą kursować w dotychczasowych relacjach, z wyjazdami z zajezdni Katowice Zawodzie (zmiana tras pojedynczych kursów wyjazdowych i zjazdowych).

Zmiany czekają także linię nr 42, która będzie kursować w stałej relacji według zmienionego rozkładu (zwiększenie częstotliwości kursowania). Dodatkowo uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 44 kursująca w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe – Będzin Cmentarz Komunalny.

Modernizacja torowiska Pogoń - fot. MC
Modernizacja torowiska Pogoń – fot. MC

Ponadto, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21, kursującą w relacji okrężnej: Będzin Cmentarz Komunalny – Pogoń Klub Kiepury – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska – Sosnowiec aleja Zwycięstwa – Pogoń Kościół – Będzin Cmentarz Komunalny, z częstotliwością co 10 minut. Linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki autobusowe znajdujące się na trasie przejazdu.

– Mamy nadzieję, że realizacja robót – tak jak dotychczas – przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem i za 2 miesiące tramwaje będą mogły wrócić na swoje stałe trasy i wykonawca zgłosi budowę do odbioru – zaznacza Andrzej Zowada.

Odpowiednia informacja zamieszczona została na przystankach (rozkłady jazdy, komunikaty, przystanki tymczasowe oraz dodatkowe schematy na słupkach przystankowych), na tablicach oraz bezpośrednio w pojazdach (plakaty w tramwajach).

Pasażerowie będą mogli uzyskać także informację bezpośrednią na infolinii ZTM, a na wybranych przystankach, w rejonie zmian będą obecni pracownicy, którzy udzielą wszelkich informacji, będą również rozdawać ulotki.

Przypominamy, że w ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” modernizowany jest odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Kupili tramwaje dwukierunkowe, a jak jest remont to i tak ich nie używają, tylko tramwaje muszą zawracać na pętli pod wiaduktem przy Żylecie. Taki tramwaj dwukierunkowy nr 21 mógłby przecież jechać nie tylko do Będzina pod cmentarz komunalny, ale trzy przystanki dalej do Pogoń Kościół, wystarczy tylko rozjazd zamontować tak aby mógł zmienić tor. Wiadomo nie chce się. Po co tyle pieniędzy wydano kupując droższe niepotrzebne dwukierunkowe tramwaje?
    Potem się dziwią, że więcej osób jeździ autobusem niż tramwajem. Student wygodny nie będzie dymał od cmentarza na uczelnie, tylko pojedzie 807, a tramwaj będzie powietrze woził.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here