W ręce siewierskich policjantów wpadł kolejny pijany kierowca. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania 25-letniego kierującego fordem mondeo doszło w sobotę, 4 sierpnia, około godziny 20.30. Funkcjonariusze z siewierskiego komisariatu otrzymali informację od uczestnika jednego z powiatowych festynów o wyraźnie podchmielonym, młodym mężczyźnie, który plenerową zabawę postanowił zakończyć podróżą samochodem.

Wysłany w stronę kierowcy patrol zatrzymał mondeo do kontroli w miejscowości Czekanka. – W trakcie prowadzonych czynności policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca miał w organizmie alkohol o stężeniu prawie trzech promili – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Dodatkowo w trakcie sprawdzania wcześniejszych drogowych „osiągnięć” mężczyzny wyszło na jaw, że ma on już zasądzony przez Sąd Rejonowy w Zawierciu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz 3 lata więzienia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here