W sobotę, 10 czerwca na tegoroczne Święto Szlaków Zabytków Techniki uczestnicy festiwalu będą mogli dojechać do obiektów korzystając z pociągów, autobusów, tramwajów i trolejbusów. Na Industriadę pojadą za darmo!

Indstriada tuż tuż. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki Festiwalu Industriada obfituje w interesujące imprezy i wydarzenia. Niestety do wielu z nich trudno dotrzeć niezmotoryzowanym. I to właśnie z myślą o potrzebach niezmotoryzowanych, którzy chcą wziąć udział w tegorocznym wydarzeniu przygotowano bezpłatny transport publiczny.

System bezpłatnego transportu opiera się na sieci obsługiwanej przez Koleje Śląskie oraz sieci dwóch najważniejszych przewoźników w województwie śląskim: KZK GOP i MZK Tychy. W sobotę, 10 czerwca uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie dojechać do obiektów korzystając z pociągów, autobusów, tramwajów i trolejbusów! I to zupełnie za darmo.

Jak skorzystać z bezpłatnego transportu?

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami uczestnicy festiwalu najpierw muszą zdobyć kupony. Będą one dostępne w kilkudziesięciu miejscach w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Następnie kupon wystarczy odpowiednio wypełnić i okazać w pociągu podczas kontroli biletów

Kupony na bezpłatny przejazd Kolejami Śląskimi dostępne są w obiektach biorących udział w Industriadzie, w punktach informacji turystycznej w Sosnowcu czy w dniu wydarzenia w punktach INDUinfo i u INDUinformatorów.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować.

Bezpłatny transport na Industriadę - fot. mat. pras.
Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.

Bezpłatne przejazdy w dniu Industriady oferuje także KZK GOP. Posiadacze specjalnego kuponu mogą w tym dniu wielokrotnie korzystać ze wszystkich autobusów i i tramwajów bez płacenia za bilet. Promocja trwa od soboty 10 czerwca od godz. 8:00 do godz. 2:00 w nocy 11 czerwca. Jeden bilet upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę.

Bezpłatny transport na Industriadę - fot. mat. pras.
Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.

W tym roku Industriadę wspiera Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach. MZK Tychy oferuje bezpłatne przejazdy w Tychach, Katowicach, Gliwicach, powiecie mikołowskim czy też w bieruńsko-lędzińśkim. Posiadacze specjalnego kuponu mogą w tym dniu wielokrotnie korzystać ze wszystkich autobusów i i trolejbusów bez płacenia za bilet. Promocja, podobnie jak w przypadku KZK GOP, trwa od soboty 10 czerwca od godz. 8:00 do godz. 2:00 w nocy 11 czerwca. Jeden bilet upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę.

Bezpłatny transport na Industriadę - fot. mat. pras.
Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.

Transport dodatkowy

Oprócz systemu bazującego na sieci trzech oficjalnych przewoźników INDUSTRIADY uruchomiony zostanie dodatkowy transport łączący wybrane obiekty festiwalu w Bytomiu, Tarnowskich Górach, Częstochowie, Rybniku. a także w południowej części regionu. Przed zaplanowaniem pozdróży warto sprawdź warunki i zasady korzystania z dodatkowego transportu.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here