Uczestnicy Industriady będą mogli bezpłatnie podróżować autobusami, tramwajami oraz trolejbusami na wszystkich liniach w naszym regionie.

W trakcie tego weekendu nasze województwo stanie się centrum zainteresowania miłośników techniki i industrialnych zabytków. Wszystko to za sprawą Święta Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy festiwalu będą mogli dojechać do obiektów korzystając z pociągów, autobusów, tramwajów i trolejbusów.

Od godziny 8:00 8 czerwca do godziny 2:00 w nocy z 8 na 9 czerwca każdy zainteresowany udziałem w święcie Szlaku Zabytków Techniki będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich, blisko 400, liniach ZTM – zarówno autobusowych, tramwajowych, jak i trolejbusowych. Uczestnicy Industriady będą mogli skorzystać z 8 500 połączeń, które obsłużą 6 000 przystanków. Pojazdy ZTM, tylko tego jednego dnia, pokonają dystans 200 000 kilometrów.

Jak skorzystać z bezpłatnych przejazdów ZTM? – GZM i ZTM w porozumieniu z województwem śląskim przygotowały kupony, które umożliwią bezpłatne podróżowanie autobusami, tramwajami oraz trolejbusami – wyjaśniają przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Jeden kupon upoważnia jedną osobę do bezpłatnego przejazdu wszystkimi środkami transportu, należy go wydrukować lub pobrać na urządzenie mobilne oraz okazać w czasie kontroli biletów – dodają.

Kupony na bezpłatny przejazd Kolejami Śląskimi dostępne są w obiektach biorących udział w Industriadzie, w punktach informacji turystycznej czy w dniu wydarzenia w punktach INDUinfo i u INDUinformatorów. Informacji o bezpłatnym transporcie można zasięgnąć w dniu wydarzenia również dzwoniąc na infolinię przewoźnika pod nr tel. 32 428 88 88.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować.

Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.
Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.

Bezpłatne przejazdy w dniu Industriady oferuje także ZTM. Posiadacze specjalnego kuponu mogą w tym dniu wielokrotnie korzystać ze wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów bez płacenia za bilet. Kupon należy wydrukować lub używać w formie elektronicznej ściągniętej na urządzenie mobilne.

Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.
Bezpłatny transport na Industriadę – fot. mat. pras.

CZYTAJ TAKŻE:

Industriada w Czeladzi. Zobacz, co będzie działo się w galerii „Elektrownia”

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here