26 listopada w siedzibie sosnowieckiej Rady Seniorów odbędzie się Muzyczne Spotkanie „Retro”. Uczestnicy spotkania usłyszą piosenki z danych lat odtworzone z płyt winylowych.

Sosnowiecka Rada Seniorów zainicjowała cykl spotkań muzycznych z hitami sprzed lat odtwarzanymi z płyt winylowych. – Na pierwsze spotkanie, które odbyło się 29 października, przybyło niespodziewanie dużo seniorek i seniorów. W miłej atmosferze, przy poczęstunku i świecach, spędziliśmy kilka godzin, odsłuchując modne w tym okresie winyle z nagraniami: Wysockiego, Okudżawy, Biczewskiej i Pugaczowej – mówi Jerzy Dudek z Sosnowieckiej Rady Seniorów.

Muzyczne spotkanie zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników. – Niesamowita energia, uśmiechnięte twarze, radość, błysk w okach i chęć do zabawy. Miło było wrócić do tamtych lat, znów poczuć się, jak nastolatka na zabawie – mówi sosnowiecka seniorka.

Z uwagi na udany początek i przychylne oceny inicjatywy, planowane są już kolejne spotkania. 26 listopada, o godz. 17:00, w siedzibie Rady Seniorów, przy ulicy Modrzejowskiej 42, seniorzy ponownie będą mogli posłuchać utworów z lat swojej młodości.

– Uzgodniliśmy, że będziemy się spotykać w każdy ostatni wtorek miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na spotkania przy muzyce w przyjaznej atmosferze. Już na pierwszym wieczorku zawiązały się nowe znajomości i padły propozycje odnośnie przebiegu kolejnych spotkań – podkreśla Jerzy Dudek.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here