2 lutego w Pałacu Mieroszewskich odbędzie się spotkanie podróżnicze pt.: „Laponia – rok w krainie reniferów”, które zabierze uczestników w podróż wypełnioną majestatycznymi krajobrazami dzikiej natury.

„Laponia – rok w krainie reniferów” to mroźna opowieść z krainy reniferów, w której pełna wdzięku i magicznego charakteru zorza polarna rekompensuje prawie permanentne ciemności panujące podczas nocy polarnej.

Uczestnicy spotkania będą mogli usłyszeć ciekawe opowieści z krainy reniferów, dowiedzieć się kim są Samowie – rdzenni mieszkańcy Laponii i wyruszyć psim zaprzęgiem na poszukiwania św. Mikołaja.

Ponadto, uczestnicy będą mogli odwiedzić najsłynniejszy na świecie hotel zbudowany wyłącznie z lodu i jego siostrzaną, całoroczną wersję, która oferuje prawdziwie arktyczne przeżycia w środku lata. Zobaczysz kolorowe światło Północy i dowiesz się kiedy i gdzie najlepiej jest na nie zapolować.

Będzie to niezwykła okazja do poznania Laponii z perspektywy osoby, która stała się jej częścią, a nie tylko biernym obserwatorem. Osobą, która z pasją opowiada o swoich przygodach jest Emilia Długa – autorka bloga podróżniczego (globfoterka).

Emilia Długa pochodzi z Bieszczad. Jest absolwentką filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i fotoblogerką podróżniczą znaną w sieci jako Globfoterka. Odwiedziła już 48 krajów na trzech kontynentach. Przez 10 miesięcy mieszkała w Laponii, gdzie podczas stypendium naukowego studiowała na kierunku reportersko-podróżniczym.

Po opowieści, popartej pięknymi zdjęciami z podróży, muzealni goście będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji z podróżniczką, której będzie można zadać pytania dotyczące podróży do Laponii i nie tylko. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here