Dawny oddział obróbki cieplnej i warsztat elektryczny na terenie Fabryki Pełnej Życia zmieni się nie do poznania. Powstanie tam multimedialne centrum wystawowe i miejsce spotkań.

W starym warsztacie na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej powstanie nowoczesne centrum multimedialne. Na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg.

– Oczekiwania dąbrowian, wielokrotnie wyrażane w trakcie konsultacji, były takie, by w fabryce stworzyć ośrodek będący uosobieniem zmiany – przestrzeń wystawową, a jednocześnie miejsce spotkań prezentacji, koncertów. Budynek byłego warsztatu elektrycznego nadawał się do tego wręcz idealnie – historyczny, stylowy, nie za wielki, a jednocześnie wystarczająco duży, by pomieścić ponad 200 osób. Dla mnie to taka „jaskółka zmian”, dlatego z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie prac – mówi Marcin Bazylak, pierwszy zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Projekt sali wielofunkcyjnej w Fabryce Pełnej Życia - fot. arch. Tomasz Moskalewicz
Projekt sali wielofunkcyjnej w Fabryce Pełnej Życia – fot. arch. Tomasz Moskalewicz

Autorem projektu modernizacji byłych warsztatów jest zagłębiowski architekt Tomasz Moskalewicz. Zgodnie z jego koncepcją, głównym pomieszczeniem budynku będzie multimedialna sala wielofunkcyjna z bezpośrednim wyjściem na obszerny taras. Sala zostanie otwarta aż do połaci dachowej, co pozwoli wyeksponować elementy konstrukcji budynku i instalację elektryczną oraz wentylacyjną. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt sali wielofunkcyjnej w Fabryce Pełnej Życia - fot. arch. Tomasz Moskalewicz
Projekt sali wielofunkcyjnej w Fabryce Pełnej Życia – fot. arch. Tomasz Moskalewicz

Wokół budynku zostanie odnowiona konstrukcja suwnicy. Pojawią się też nowe dojścia, trawniki oraz mała architektura z betonowymi ławkami i koszami na śmieci.

Fabryka Pełna Życia to projekt rewitalizacji terenów dawnej fabryki obrabiarek Defum w Dąbrowie Górniczej. W planach urzędników jest stworzenie tu otwartej przestrzeni publicznej, która w przyszłości stanie się nowym centrum miasta.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here