Zaopatrują mieszkańców w wodę, dbają o wywóz śmieci, sprzątnie chodników czy stan miejskich dróg. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie zajmuje się także ważnymi i trudnymi inwestycjami. Co zrealizuje w tym roku?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie to spółka komunalna, która dba o komfort mieszkańców. Jej pracownicy zajmują się przede wszystkim zaopatrywaniem mieszkańców w wodę, odbiorem i oczyszczaniem ścieków. To jednak nie wszystko.

Ponadto, pracownicy spółki nieraz dokonują ważnych napraw. Przykład? To właśnie porębski MPWiK wyremontował schody i fontannę pod Miejskim Ośrodkiem Kultury, czy też symboliczny napis „Poręba” od lat dekorujący zielony skwer w centrum miasta. Nierzadko podejmują też trudniejsze zadania.

Jakie spółka zaplanowała zadania na bieżący rok?

Jednym z kluczowych zadań będzie połączenie istniejącego wodociągu z hydrofornią w dzielnicy Niwki. To przykład inwestycji, która ma naprawdę duże znaczenie.

– Pozwoli bowiem na rozbudowę osiedla domków jednorodzinnych wzdłuż ulicy Leszczynowej oraz poprawi parametry zasilania w wodę poprzez połączenie istniejącego wodociągu z hydrofornią w dzielnicy Niwki – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK.

chodzi o budowę wodociągu przy ul. Leszczynowej, a konkretnie rzecz ujmując drugim, zaplanowanym na 2019 rok, etapie tej inwestycji. – Zakończenie planujemy na wiosnę tego roku – uściśla prezes Grabarczyk.

Wodociąg wzdłuż ulicy Leszczynowej to jednak tylko początek. Spółka zaplanowała także budowę nowej kanalizacji sanitarnej przy ulicy Niepodległości. – Ta inwestycja pozwoli na kompleksowe uzbrojenie tej ulicy – podkreśla Mariusz Grabarczyk.

Warto przypomnieć, że MPWiK jesienią 2018 roku wykonał przy ulicy Niepodległości nowy wodociąg rozdzielczy. – W bieżącym roku zbudujemy także nowy wodociąg przy ul. Sosnowej. Obecny ma już swoje lata, a co za tym idzie – jest już wysoce awaryjny – przyznają przedstawiciele MPWiK.

Nowy wodociąg, który spółka zbuduje w tym miejscu, będzie także przedłużony i połączony z rurami w Drodze Krajowej nr 78. Ta inwestycja zakończyć ma się jesienią.

Będzie kompleksowy remont nawierzchni i chodników

Z kolei latem gotowy będzie wodociąg przy ulicy Wiedzy. W tym przypadku – podobnie jak z inwestycją przy ul. Sosnowej – spółka wymienia leciwe i awaryjne instalacje. – Wymianę poprzedzi wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, co z pewnością zapewni mieszkańcom większy komfort – podkreślają przedstawiciele porębskiego MPWiK.

Jedną z najważniejszych inwestycji 2019 roku będzie dla spółki również projekt wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej przy ul. Roździeńskiego i Wiejskiej. MPWiK przygotowuje się w ten sposób pod kompleksowy remont nawierzchni i chodników przy tych ulicach.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here