Zbliża się dziewiąta edycja akcji Motoserce w Dąbrowie Górniczej, której celem jest zbiórka krwi dla chorych dzieci i rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Na uczestników czekają m.in. pokazy militarne, zumba z Reglą i nauka tańca z Rafałem Maserakiem.

W sobotę, 13 maja na terenie parkingu Centrum Handlowego Pogoria w Dąbrowie Górniczej odbędzie się dziewiąta edycja akcji charytatywnej Motoserce. Jej organizatorem, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Stowarzyszenie Motoserce Dąbrowa Górnicza, w którego skład wchodzą członkowie klub motocyklowy VC 19-78 MC Poland.

Cel to zachęcenie do krwiodawstwa oraz zbiórka krwi, przede wszystkim z myślą o najmłodszych potrzebujących. W tym roku prowadzona będzie także rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Start o godzinie 10.00.

– Motoserce jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizowana już po raz dziewiąty akcja ma zwrócić uwagę na brak krwi w polskich szpitalach oraz propagować idee krwiodawstwa. Bardzo się cieszymy, że CH Pogoria może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i wspólnie ze stowarzyszeniem motocyklowym VC 19-78 wspierać tak szczytną inicjatywę. Jestem przekonana, że tegoroczna edycja otworzy serca mieszkańców regionu jeszcze bardziej i zbierzemy rekordową ilość krwi – informuje Adriana Binczek – Chłond, menedżer CH Pogoria.

W ramach akcji uczestnicy pikniku będą mogli usłyszeć i zobaczyć na żywo takie zespoły, jak: Boys, Fan Tastic i CamaSutra. Niespodzianka czeka również na miłośników tańca. Fani gorących rytmów będą mieli niepowtarzalną okazję zatańczenia zumby z Reglą Marią Hernandez-Madej.

Dla miłośników tańca klasycznego oraz latynoamerykańskiego w bardziej klasycznym stylu, zaplanowano zajęcia taneczne pod okiem Rafała Maseraka.

Na uczestników pikniku czekają również: cyklotrial (Trial rowerowy), dmuchańce dla dzieci oraz strefa gastronomiczna.

Dla osób, które oddadzą krew organizator przewidział konkurs z cennymi nagrodami.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. czy znów będzie blokada głównych ulic miasta. Ja potrzebuję o 13:30 samochodem przejechać przez centrum DG. To jest jakaś paranoja, co chwile jak nie kolarze to biegi, jak nie biegi to motory. Co z tego, że cel szczytny jak utrudniacie ludziom życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here